Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hová lenne érdemes új lókórház...

Hová lenne érdemes új lókórházat tervezni az országban?

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 23:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mert jelenleg hol van? Biztos valami régiós elérhetőséghez tennék és olyan helyre, ahol a közelben nincs. Pl debrece, kecskemét, miskolc valamelyik környéki kis falujába. Valamint a lótartási régiós adatokat és változásokat is figyelembe kéne venni. De nem találom, hogy most jelenleg hol van jelenleg is működő lókórház.
2012. febr. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

jelenleg :

pl. az állatorvosi karnak a nagyállatkórháza a Dóra major.

2012. febr. 12. 00:17
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
oda ahol még nincs
2012. febr. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én személy szerint az Alföldre tenném, biztosan azért, mert itt élek, de azért itt elég gyakran előfordul, hogy a doki órákkal arrébb van, és sokszor azért sok embernek nagy segítség lenne, hogyha lenne valami a közelben, de az is tény, hogy pénze meg senkinek nincs, úgyhogy akkor meg inkább Pest közelébe, de ott meg úgyis van minden... Nem tudom, tényleg utána kéne nézni, hol magas a lótartási arány, vagy micsoda:D Sok sikert:)
2012. febr. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszi. lenne még egy kérdésem, ha már szóba hoztad az alföldet : dombos-hegyes környékre (ahol sok kis falu van elég közel egymáshoz) szerinted érdemes tenni ?
2012. febr. 12. 01:17
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem csak olyan helyre érdemes, ahol sok a sportolvas. Sajnos nagy általánosságban csak ők azok, akik képesek és hajlandóak állatkórházi kezelést is megfizetni, ha kell. A lóval fuvarozgató parasztbácsi az életben nem fog több százezres költséget kifizetni, de még sok hobbilótartónak sem megy, bármennyire szeretné. A nagyobb értékű sportlovak esetében fizetnek leginkább a kórházért. Egy kólikaműtét pl. sok százezer Ft, egy kétszázezres lovacskáért sajnos nagyon sokan nem is akarnak, na meg nem is tudnak csaknem milliós költséget kifizetni.
2012. febr. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Mailerdeamon ***** válasza:

Ha a sportlovasokból indulunk ki (mert ugye nekik vannak a legértékesebb lovaik, tehát ők tudják a legtöbbet áldozni egy-egy kezelésre) is inkább az ország közepe felé, Pest környékén vannak, meg persze elszórva az egész országban.


Kis falvakra pl. a Dunántúlon kétlem hogy ésszerű lenne alapozni, hiszen az emberek sokszor nem engedhetik meg maguknak a több százezer forintos műtéteket, akármennyire is szeretik hobbi vagy haszonállataikat.


Az üllői nagyállatklinika szerintem eléggé az ország közepén, tökéletes helyen van, mindenhonnan 3-4 óra alatt elérhető.

2012. febr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Asszem Dunaújvárosban vagy Dunaföldváron van valami nagyállatklinika, meg Kaposváron is tudnak kisebb kisebb beavatkozásokat csinálni, na meg Pesten.


Ha azt nézzük szívem szerint minden megyébe kéne egy, mert azt nézzük pl Pécsről ezek közelinek tűnnek, de 100km az 100km, ha baj van. De sajnos az emberek gyógyítására sincs elég pénz, nem ám az állatokra :(

2012. febr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hegyes-dombos helyre, falvakhoz semmiképp! Senkinek semmi munkája, éppen, hogy megélnek, maximum akkor vennék igénybe a szolgáltatást szerintem, ha fillérekért kínálnátok, márpedig gondolom nem célja senkinek a tényleg milliós értékű műtéteket, gyógyszereket, kezeléseket tizenezrekért adni... (és van akit még úgy sem érdekelne)... Szóval tényleg inkább sportlovak közelébe, ahol tényleg rá tudnak áldozni annyit. A legjobb egyébként az lenne, ha mindenkinek normális keresete lenne, több ilyen lenne az országban, és akkor mindenki vígan éldegélni a körzeli lókórház mellett, és ki is tudná fizetni...
2012. febr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Gabka 77: eddig azt gondoltam ,hogy egy lóhoz,emberhez értő, értelmes ember vagy ,de tévedtem .A parasztot, bácsikat ne vedd egy lapra ők értenek a lóhoz tudja ,hogy kell etetni kezelni a lovat a betegségeket sokkal előbb észre veszik mint a "nagy ló tartók" kólika, 30 év alatt nem volt ilyenem, és egy lovam sem pusztult el,nem kehesedett meg egy sem, és tudnám sorolni! A lókórházat hová ? a lovardák mellé ahol sok gyerek jár lovagolni és etetni 0-30 éves korig!
2012. febr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!