Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hová lenne érdemes új lókórház...

Hová lenne érdemes új lókórházat tervezni az országban?

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 23:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
De akkor se lehetne ott, ha a falvak lovasturizmussal foglalkoznak -szóval lenne egy közös lovarda, tereplovaglási lehetőség, szállás turistáknak...stb.
2012. febr. 12. 15:04
 12/15 anonim ***** válasza:
58%

12.34-es, neked meg mi bajod velem? Érdekes, hogy mindenki más pont velem ért egyet... Egyébként meg nem kéne ilyen durván személyeskedned.

Soha nem mondtam olyat, hogy egy parasztbácsi nem érthet a lóhoz, de azt ne akard már nekem bemesélni, hogy náluk nem lehet probléma, náluk soha nem pusztul el ló... Dehogyisnem! A különbség mindössze annyi, hogy amíg egy méregdrága sportlovat általában megpróbál megmenteni a gazdája, akár milliós költségen is, egy parasztbácsi a sütetlen 150 ezret érő lovát nem fogja - és legtöbbször ha akarná se tudja - milliókért állatkórházban kezeltetni.

Szuper, hogy még egy lovad se halt meg X év alatt, de tudod ez bármikor változhat ám.... Húsz éven át nálunk se volt olyan ló, aki meghalt volna. Aztán egyszer csak egy már 10 éve nálunk lévő kanca bekólikázott, rajta túlórázott az egyébként igen sokra tartott, lovakhoz értő állatorvosunk, elindultunk vele Üllőre az álltakórházba, de az úton meghalt. A szíve nem bírta - ezt senki nem feltételezte róla, hogy valami problémája lehetett, tisztességgel volt tartva, csikói voltak többször, nyereg alatt normálisan dolgozott, soha nem volt beteg... Vagy volt egy olyan lovam, tavaly halt meg, akit cumin neveltem nulla napos korától, esélyt se adtak neki, mondván, az ilyen lovak nem szoktak felnőni, nos ő gyönyörű nagy lovacska lett, bárányszelíd, gyönyörű felépítésű, kedves, okos... meghalt egy olyan ellési komplikációba, ami a dokink szerint millióból egy esetben fordul elő, de ha az állatkórház előszobájában vagyunk, akkor se lehetett volna megmenteni... Tragédiák mindig előfordulnak és nem kell nagyzolni, hogy te olyan hűdeszuper lóhozértő mágus vagy, hogy nálad nem is lehet egy lónak baja. Képzeld, sajnos lehet. Sokszor önhibánkon kívül, a legszuperebb tartás mellett, a leggondosabb odafigyelés mellett is előfordul egy-egy betegség vagy sérülés, ami a ló életébe kerül.

Neked is csak azt mondhatom: ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna...

2012. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
58%

Kedves kérdező, így az utólsó kommented alapján, akkor most te állatkórházat akarsz, vagy lovardát?

Attól, hogy valahol túravezetéssel foglalkozó lovardák vannak, még nem fog megélni egy kórház - a túralovak sajnos leginkább az a kategória, hogy nem nagy értékük van, nem fogják őket százezrekért kezeltetni. Még olyan is van szép számmal, hogy szezonban jól kihajtják őket a túristák alatt, aztán mennek vágóba, hogy ne kelljen a télen tartani őket. Tavasszal az új szezonra vesznek újakat. :-(

Egyébként nem is értem: egy sima állatorvosi rendelő felszerelése is sokmilliós érték, egy kórházhoz szerintem milliárdos beruházás szükségeltetik. Jártál már Üllőn az állatkórházban? Láttad, mi minden van ott? Milyen gépek, felszerelések? Mert egy lókórház nem egy sor box, ahol pacikák fájós lábát fáslizgatják...

2012. febr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

kedves Gabi, ez egy fiktív terv, és elég laikus vagyok a ló témában :)


köszi a válaszokat mindenkinek.

akkor Miskolc külterületére szerintetek érdemes lenne telepíteni ? csak mert a kis lovasturizmussal (esetelg lovassporttal is) foglalkozó falvak 30-40km-re vannak onnan.

2012. febr. 12. 18:36
 15/15 anonim ***** válasza:

Fönn a Nógrádban (ha jól emlékszem, Salgótarjánban, de nem biztos) volt régebben nagyállatkórház, ha jól tudom, de bezárták, mert nem ment. Végülis logikus, ha belegondolunk, hogy elfelé jönnen onnan az emberek, mert nincs megfelelő munkalehetőség... gondolom, ez nem kedvez az állategészségügynek sem...

Ha már valahová, akkor Sopron környékére tudom elképzelni, közel az osztrák határhoz. Ha ott lenne egy jól felszerelt állatklinika, szuper orvosokkal, akkor azt is el tudnám képzelni, hogy esetleg Ausztriából is vonzana pacientúrát. De még ez is elég meredeken hangzik.

2012. febr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!