Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért keresnek sokan kifogások...

Miért keresnek sokan kifogásokat a tereplovaglás "ellen"? Indoklás lent

Figyelt kérdés

Pl az ilyenekre gondolok: most túl hideg van, most túl meleg, jajj sáros, csúszik, most fúj a szél, most hó van, jajj göröngyös a talaj


Ezek csak az időjárásra vonatkozók: aztán itt van a másik féle kifogás: tele a segge, fél a madártól, jajj megijed...stb stb


Felénk csak dombok-hegyek vannak, egy jó sarkas patkóval vígan el lehet közlekedni, akár sár van, akár hó. Ha az ember ismeri a környéket, akkor tudja hol van feljárva az út, hol lehet göröngyös és azt vagy kikerüli vagy lépésben megy.

Engem pl a csak az extrém meleg és a szakadó eső tud visszatartani, más nem. Tudom, hogy sokan vagyunk még így, most az ilyen "félős" vagy mimóza lovasokra vagyok kíváncsi. Előre is köszi a válaszokat.


2012. febr. 13. 13:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A drága lónak is ugyanúgy szüksége van a terepre, a szabadságra, és a változatosságra. Másrészt a pályán is megsérülhet a ló, nem csak terepen. Úgyhogy ez a drága lovam van, ezért nem megyek ki terepre, ez csak egy jó nagy adag kifogás. Egy olcsó lóval is vigyázok terepen, nem kell ahhoz több milliót érnie.

Ami az időjárást illeti, mindig azt kell nézni, hogy mennyire biztonságos kimenni lóval. Az, hogy hideg van, vagy túl meleg, az nem lehet kifogás. Ha kánikula van, akkor nem kell délben menni a legnagyobb forróságban. Ha meg hideg van, akkor jól fel kell öltözni. Úgyis csak addig van hideg, amíg fel nem ülsz a lóra, mert utána belehet melegedni.

Leginkább akiknek félős, ijedős lovuk van, azok ki nem mennek terepre, csak a számukra biztonságot jelentő karámban lovagolnak. Pedig mindent meglehet oldani, csak egy kis idomítás kell, és megfelelő szakmai segítség. Na de az már az ő bajuk, ha nem mennek ki terepre.

2012. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem is értem, én csak hobbilovas vagyok, nem túl nagy tudással, mégis csak a tereplovaglás érdekel. Minél változatosabb a terep, annál jobb! Hegymászás, patakokon átgázolás, vágta a mezőn, ki nem hagynám, nekem ez a csúcs.
2012. febr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagyon sokan félnek, 2-3 ember jár csak terepre a lovardából. És nem csak ilyenkor. Sőt, attól is félnek, hogy más lóval egy pályán dolgozzanak...

Úri lovasok xd

Én személy szerint nagyon szeretek terepezni, télen is. Tény, hog ykicsit jobban kell figyelni, meg jól fel kell öltözni, de megéri, nagyon szép a táj, és mivel a karámok talaja se túl jó, ezért smég inkább szükségük van a lovaknak egy kis szabadságra. (nem az esztelen száguldásra gondolok)


Szerintem félnek, ennyi az egész

2012. febr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Én is ugyanúgy féltem a lovam, de tisztában vagyok a terepi adottságokkal. Felénk vannak dombok hegyek dögivel, szóval minden a talaj, csak nem sík. Ráadásul hobbi lovas vagyok, nekem öröm a lovaglás és ugyanúgy csinálunk feladatokat terepen, mint mások karámban. Mivel nálunk a karám=legelő, egy nagy domboldal, ott nem lehet dolgozni a lóval, így marad a terep, de ésszel.
2012. febr. 18. 18:37
 15/16 anonim válasza:

szerintem ez most az hogy vagy

1. Lusta idomítani és tényleg fél,

2. vagy a lovát félti

viszont egyik sem jó mert egy drága lónak is jár a pihenés, a kikapcsolódás. Télen is lehet terepre járni én pl hetente 4x megyek terepre és igaz hogy sokkal éberebbnek kell lenni, figyelni kevesebbet vágtázni és ésszel.A drága ló is ló...a félős ló is ló és mindkettőnek jár a mozgás

2012. febr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Most húzta meg a lovam a lábát ezen a hétvégén. Nem látszott a hó alatt a göröngy. Szívás. És akkor ne féltsem se magamat se a lovamat mi? Pff hagyjuk már. Józan ember ilyenkor hagyja a lovát pihenni, nem kényszeríti fölöslegesen arra, hogy valami baja történjen. Ennyire nem kell megszállottnak lenni. A tél ilyen. Pihennek, elvannak, ti is tudsz másra is koncentrálni pint úgy ahogy előttem mondták. Ugyan mindenki tudja, milyen a saját háza táján a talaj, és ahhoz mérten dönti el érdemes-e. Én is tudtam, éppen ezért bátran mentem terepre. S mégis. Ennek ellenére a fagyott talajon megbicsaklott a lovam lába. Olyan nincs hogy lusta idomítani. Hol van az előírva, hogy télen is át kell magad szenvedni, a fagyott göröngyös talajon, márpedig ott ahol lovakkal járnak ki be ott nem sima a talaj. Most még itt sokan nagyon játsszák a Janit, hogy így téli terep, úgy téli terep. És ha szerencséjük lesz akkor játsszhatják is. De mi van ha az lesz mint az én lovammal. Na akkor írják majd, le hogy csak a lusták és a félősek nem mennek ilyenkor terepre. Nem. Az nem megy ilyenkor terepre, aki józanul gondolkodik és nem akar se magának se a lovának rosszat. Én megértem őket. Én spec. nem félek terepen, addig megyek amég lehetőség van rá. De itt meghúzta az idő a határt, hogy állítsak magamon. Ennyi. Mindenkinek a maga döntése, de olyat, hogy valaki "lusta" vagy "fél" nonszensz mondani. Ugyan is ha fél akkor okkal fél ilyen időben.
2012. febr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!