Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanítják be az ügetőlov...

Hogyan tanítják be az ügetőlovakat?

Figyelt kérdés

2012. febr. 22. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Mármint ügetőnek, vagy utána lovagolni?

Csak mert nekem pont egy ügető kancám van, akit most lovagolok át, hogy hátaspaci legyen.

2012. febr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ügetőnek.
2012. febr. 22. 21:33
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Akkor azt nem tudom, bocsi.

De én olyat hallottam, hogy ha vágtába ugrik, akkor megverik. És ebben tuti van valami, mert az enyém is mindig azt hiszi, hogy rosszat csinálni, csak most sikerült elkezdeni megértetni vele, hogy nem.

Az ügetőkről ennyit tudok csak...

2012. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Biztos nem verik (jobb helyen).

Szerintem béklyó a lábra és nagyon figyelnek hogy ügessen.

de amúgy Kincsem park--> ügető részleg. ;)

2012. febr. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen kezdik (yearling korában) szoktatni. Van amikor már csikó korától kezdve az anyjával együtt kiviszik szoktatni a pályára. Először csak egy munkakocsiba fogják be nem egyből a verseny sulkyba. Nem dolgoztatják egyből halálra (mondásokkal ellentétben) hanem először csak a saját tempójában ügetettik,ismerkedtetik a körülményekkel majd ha már elég erős bizonyos távokon nehezebb , kevésbé nehezebb munkákat kap. Ha már készen áll a versenyzéshez (2 éves korában) akkor elkezdik felkészíteni az úgynevezett kvalifikációs futamra. Ha ezt egy megszabott időkereten belül teljesíti akkor utána kezdődhet a versenykarrierje. Ettől részletesebben sajnos nem tudom , mert nem tevékenykedek az ügetőszakágban de ennyit eltudok mondani.
2012. febr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2012. febr. 26. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!