Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Szeretnék kicsit több tapasztalatot szerezni lovaglás terén, mert az oké, hogy a saját lovamat mindig, minden körülmények között (kopp kopp kopp) ellovagolom, idegen lovakhoz is szokni akarok egy kicsit, de mivel anyagi helyzetem nem engedi meg, hogy edzőhöz járjak, arra gondoltam, a közelben kipróbálnék 2-3 eladó lovat... Mert azért nem kell fizetni, és egy kis lovaglással tapasztalatot gyűjthetnék..Elég szemét húzás tudom, de fontos lenne, személyes okokból..

2012. febr. 23. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem fognak túl komolyan venni, mivel azért lovat venni edzővel, orvossal megyünk, de legalább edzővel, és/vagy tapasztaltabb lovassal, szóval egy majdhogynem nulla tudású lovast egyedül nem fognak csak úgy hagyni lóra ülni...
2012. febr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs a környéken lovi esetleg más lovas ismerős? Mert akkor csinálhatnátok azt, hogy elmentek együtt lovagolni, de lócserével. Így más lovat is kipróbálhatsz. Az, hogy eladó lovakat lovagolsz.... én nem örülnék neki, ha ilyen "haszonlesők jönnének".
2012. febr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nem szép dolog, tudom, hogy amiről nem tud az nem fáj neki, de te sem örülnél, ha valamiért el kellene adnod a lovad, és lovagolni vágyó kislányok jönnének, aztán később kiderülne (még ha ez a te esetben talán nem is következne be), hogy csak lovagolni akartak egy jót. Legyen lelkiismereted. :)


A közeletekben van lovarda? Esetleg meg lehetne beszélni velük, hogy néhanapján ellovagolsz hozzájuk, felülnél 1-2 lóra, addig a te lovadon meg lovagolhatnak a lovarda vendégei :) Én mondjuk nem örülnék, ha a lovamra más ülne, de mindenért fel kell valamit áldozni.

2012. febr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt neked tényleg csak akkor fognak eladó lovat nyergelni, ha látják, hogy komoly érdeklődő vagy és tényleg van melletted edző, meg még egy komolyabb lovas vagy állatorvos. Másrészt ezek a próbalovaglások nem olyan hosszúak, az a bemelegítés utáni 15-20 perc alatt egy jobb lovas le tudja szűrni, hogy milyen szinten boldogul a lóval, ráadásul az edző is felül szóval ez nem így működik.


Lassan ott tartunk az ilyenek miatt, hogy jelképes pénzt kérnek a próbalovaglásért, hogy kiszűrjék, ki a komoly vásárló és ki nem.

2012. febr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne csináld...

Én úgy szoktam hogy elmegyek ismerőseimhez, akiknek van lovuk. Általában örülneki is neki, ha felülök :)

2012. febr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem igaz, hogy csak akkor nyergelnek neki lovat.

Mi edző nélkül, orvos nélkül mentünk. És mivel az emberek el akarják adni a lovat, ezért hagyják, hogy kipróbálja. El nem tudja rontani egy alkalom alatt, és minden érdeklődőnek meg kell mutatnia.

Értem, hogy miről beszélsz, ugyan ebben a cipőben vagyok, és én is gondoltam már erre a lehetőségre amúgy, de most inkább tanítom a sajátom, még úgysincs belovagolva teljesen, őt szeretném befejezni előbb.

Első pedig: nem mondta, hogy nulla a tudása, nem tudom, honnan vetted.


Kérdező, talán ismerkedj. Mi a lovardában először beszélgettünk egy lánnyal, mert együtt voltunk a pályán, és lovat is cseréltünk egy 10 percre. Meg máshol is voltunk már így. Te ülj fel az enyémre, én ülök a tiédre. Alap esetben ezek is jól jöhetnek, legalább is nekem bejöttek :)

2012. febr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Általában az eladásra kínált lovak már a legtöbb helyen elő vannak készítve az eladásra. Magyarul olyan helyzetben próbálhatod csak ki a lovat ,ami nekik előnyös, ilyenkor a ló nem mutat semmi rosszat . Tehát nem fogsz tanulni semmi újat ilyen úton. Szerintem ez hülye ötlet már bocsi :)
2012. febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kipróbálás egy 10-15 perces lovaglás, ami alatt te semmit a világon nem fogsz tanulni. Különben is, hiába ülsz másik lóra, kell az oktató, aki segít, hibát javít, stb.
2012. febr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ja,értem. mikor eladó lovat néztünk tavaly, volt,ahol ingyen díjlovas edzést kaptam, bemelegítették a lovat,bemutatták,aztán felülhettem és fél óra aktív munka mindent kipróbálhattam vele. De akkor nem, nemakarok köcsög lenni, se tisztességtelen,csak felvetettem. köszi mindenkinek
2012. febr. 28. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!