Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok erről a videóról?

Mit gondoltok erről a videóról?

Figyelt kérdés

nem vagyok szakértő,de ugytünik mintha végig cibálná a száját. a végén meg sem simogatja ,semmi....

http://www.youtube.com/watch?v=R0ckusX3gGA&feature=player_em..


2012. febr. 7. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Én sem vagyok szakértő, olyannyira, hogy felmerült bennem két kérdés: Miről beszél a kérdező? valamint, vajh, mennyire unatkozik?
2012. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elég rossz minőségű a videó, de szerintem nem cibálja neki, ezt sok ugroló csinálja, ráadásul ő elég nehéz lovaglásúnak tűnik, de szépen végigmentek a pályán.
2012. febr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Láttam már olyan lovat, aki a zablát nem tűrte meg a szájában, engedélyjel hackamore-al lovagolják mindig, a hátán maradni nem kis akrobatikus mutatvány, nem egyszer hátravágta magát a verseny előtt, de ahogy az első akadályt meglátja, gyönyörűen, összeszedetten kezd vágtázni és olyan pályákat fut, hogy mindenki álla leesik. Sokszoros nemzeti és világbajnok.
2012. febr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Visszakérdezek: mi más módon tudott volna végigmenni ezzel a lóval a pályán, miközben üvölt a zene, hangoskodik a közönség? A lónak nem csak a simogatás jelenti a dicséretet, hanem az is, hogy a lovas enged és hogy végigment a pályán, aznapra vége a munkának.
2012. febr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Te biztos többet simogatod a lovad, mégsem mentek végig egy nagydíj pályán.
2012. febr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy hülyeséget mondok de :Sok helyen látsz ilyet ... meg kell legyen a tempó amiben rámegy az akadályra .. nem lehet túl gyors , se túl lassú

és a távolság is meg kell legyen , meg amit az előzőek is mondtak , nehéz lovaglású a paci ! :) javítsatok ki ha rosszul írtam !

2012. febr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1. összevetést lovagolt az illető, hatalmas tempót mentek, ehhez képest nagyon jól értek oda az akadályokhoz

2. a ló is tudta, hogy összevetést megy - ezen a szinten ez gyakori - és bizony nagyon benne volt a versenyszellem, eléggé küzdeni kellett a lovasnak, hogy osztani tudja a ló vágtaugrásait, de nem bántotta a lovat

3. többször is megsímogatta

4. nyerésre játszottak, ami úgy tűnik, sikerült is nekik - nos az ilyen helyzetekben még nem láttam lovast és lovat, akik klasszikusan szépen lovagoltak volna, ilyenkor bizony a győzelem a cél, szoktuk mondani lovas körökben, hogy "menni kell, nem szépen, de nagyon"

Semmi gond ezzel a videóval. A lovon is totál látszik, hogy tudja, győzött, ezért is voltak azok a kis ugrabugrálásai a végén.

2012. febr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Rebce ***** válasza:
81%

Kedves kérdező. Történetesen személyesen ismerem a lovast és a lovat. A válaszom a következő:


1) Szász Attilának van egy fajta stílusa, de nem rángatja a lovat, csak sokat tart a kezével. De ugyanakkor hozzá is lovagolja a lovat a kezéhez.

2) Up Date (a ló, mellesleg fedezőmén) igen élénk és nehéz lovaglású ló, nem véletlenül van feszítőzabla a szájéban.

3) Ez a Nemzeti Vágta döntőjének összevetése. Vagyis az nyer, aki a leggyorsabb hibátlant lovagolja. Up Date tulajdonsága, hogy hatalmas tempóból is hibabiztosan ugrik. Magyarul: óvatos ló, nem szeret ütni.

Tehát, a nagy tempó indokolt, ugrások előtt mégis rövidíteni szoktunk a lovakon (lassítjuk őket), hogy ne csak vetődjenek, hanem felfelé is ugorjanak, ezáltal segítünk nekik abban, hogy oda tudjanak figyelni, megfelelően el tudjanak rugaszkodni. Ezeket a rövidítéseket láthattad te rángatásnak.


És akkor még nem beszéltem az üvöltő zenéről, bemondóról, közönségről, illetve a pályától 3 méterre dübörgő forgalomról... Bár ezek közül néhányat már említettek előttem.


Ja, és ha jobban megnézed, megsimogatja a lovat, mert pontosan tudja, hogy a lónak köszönheti a győzelmét. Ilyen kicsi pályán ezzel a lóval... 2011-ben nem is sikerült megvédenie a címet...

És az előttem szólók is említették, hogy a lónak az is dicséret, ha elengedjük a szárakat, és hagyjuk nézelődni, megnyugodni.


Üdv: egy versenyző

2012. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.
2012. febr. 7. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!