Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A répatornától és a meghajlást...

A répatornától és a meghajlástól lesántulhat a ló?

Figyelt kérdés
Egy párszor répa tornáztunk és megpróbáltam a meghajlást is, de félek, hogy kiugrik a válla vagy meghúzódik valamije. Szerintetek ez lehetséges?
2012. febr. 26. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Ha nincs rendesen bemelegítve akkor simán lehetnek gondok ebből az IDIÓTA, UNALMAS parelliből is akár.
2012. febr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%

Első!

Miért nem tudod magadban tartani a véleményed? Akit érdekel ez a kiképzési módszer és nem netről, videókból, hanem képesített szakemberektől tanulja az nem találja unalmasnak a parellit.

Jómagam is művelem a klasszikus kiképzés mellett.


Egy ízig-vérig zablás angol lovas

2012. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos meghúzhatja magát. Először mindig be kell melegíteni rendesen,gimnasztikázni a lovat, és az sem mindegy, hogy ilyen idős lóról van szó, és milyen gyakorlatot csinálsz vele. Lehet a csikót is megtanítani erre, de én nem kockáztatnák.
2012. febr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen, meghúzhatja magát, mindenféle ilyen feladatot csak alapos bemelegítés után végezz el, akkor minimálisra csökkented a húzódás, sántulás veszélyét! :)
2012. febr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Értem! 10 éves. Akkor jól sejtettem. Mit jelent az, hogy egyen bemelegítve? Hogy melegítsem be erre a gyakorlatra? Az úgy jó, ha egy-két órás lovaglás után csinálom?


Amúgy nem unalmas. Ez a lovagláson kívüli kapcsolat építés. A lovaglás szerintem csak egy bónusz dolog amit lóval lehet csinálni. Szerintem az lenne az UNALMAS ha kihoznám, lepucolnám, lelovagolnám és vinném vissza a boxba. Nem vagyok divatlovas, holmi ki puccos helyről, akit megvárnak a szülei, hogy befejezze a lovaglást aztán vissza furikázzák őt haza. Én szeretnék közelebb kerülni a lóhoz, szeretnék bizalmat építeni. Nem komoly parellire és nem szabad idomításra gondoltam, csak egy kis répatornára, egy kis közös időtöltésre. És elmondanád nekem, hogy hogyan lehet kapcsolatot építeni úgy hogy egy órás lovaglás után nem csinálsz vele semmit közösen? De mindegy az ilyen embert kár is meggyőzni, úgy is a saját érveit hajtja! A többieknek pedig köszönöm!

2012. febr. 26. 17:20
 6/16 anonim ***** válasza:
Mert ettől aztán marhára közelebb fogsz kerülni hozzá......
2012. febr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
hát figyelj...Több időt töltök vele úgy, hogy csinálunk is valamit...Nos, IGEN!! A lovaglás időtöltés persze, csak az azért más. Mivel nem kantár és nyereg nélkül nyomom naturba ezért nem olyan igazi a dolog, mint amikor együtt játszunk. Szerintem erre szükség van, de te azt csinálsz amit akarsz!
2012. febr. 26. 17:50
 8/16 anonim ***** válasza:
Én is szeretek több időt eltölteni a lovaimmal, a lovagláson kívül is. De én mondjuk kiviszem őket vezetőszáron legelni. Abban tuti nem sántulnak le. :-)
2012. febr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem tartom sokra a parelli-játékokat, de ha neked ez a szíved vágya, ám tedd. :-)

és igen, lovaglás után nyugodtan, eléggé be van melegedve hozzá, nem lesz baja.

2012. febr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Istenem, köszönöm Gabka! :)) És a normális válaszolóknak is! :))
2012. febr. 26. 18:20
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!