Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez akkor most mit jelent?

Ez akkor most mit jelent?

Figyelt kérdés
Lovam nemszokott lemenni szárra, nehéz összeszedni, kicsit merev néha a tarkója, vágtában full bemerevedik, iramváltások, félfelvételek sem segítettek, nem akartam itt nagy támaszkodást csak egyszerű biztonságos vágtát, az ilyen vállazós 90 km/h típusúak között, úgyhogy feltettem rá egy kikötőt, de csak lazán. Kb. edzés közepén a lekötő már full laza volt, de a lovam lent volt száron, nem feküdt bele a zablába, és tökéletesen irányítható volt, a vágtája is frankó volt. Egy éve ugyan ez volt. De ha leveszem róla a kikötőt, ugyan olyan előrehajtó segítségekkel lovagolom, félfelvételek,stb, esze ágában sincs lemenni szárra (maximum ha nagyon kifáradt,de az nem célom). Szóval azt vettem észre hogy a lekötő (lazán hagyva, utolsóba) segít, azt mondják, ne használjuk lovagláshoz, mert többet árt mint használ,de szerintem párszor fel lehet tenni hátha megtanul bízni a zablában lekötő nélkül is! Vélemények?Tapasztalatok?
2012. márc. 6. 19:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem valószínű, hogy a probléma ott gyökerezik, hogy nem hátulról előre lovagolod a lovat, hanem elöl próbálod összeszedni, nincs hozzáhajtó csizmád, és erős a kezed, aminek következtében persze, hogy nem fog neked lemenni szárra. Amikor azonban ráteszed a kikötőt, az ad egy alap keretet a lónak, beléd meg pszichésen belédivódott, hogy a kikötő segít, ergo már nem is törődsz a kezeddel, csak normálisan lovagolod, aminek következtében maga alá tud lépni és elengedi magát. Ennyi a történet.

Azt ajánlom, hogy elsősorban arra figyelj, hogy hátulról előre lovagold a lovad, tehát elsősorban ne a szárakkal babrálj, hanem próbáld meg csizmával kézhez hajtani. Már lépésben is elkezdheted, hogy nem hagyod hogy tötyörögjön sétában, hanem csizmával ütemezed a lépését. Ismered az: ütem-lendület-elengedettség-egyenesre állítás-támaszkodás-összeszedettség képletét? Ha eddig nem, most már igen. Felejtsd el a szárakat és a félfelvételeket, törekedj az ütemezettségre és a lendületre, legyen puha a kezed, és várd meg, míg elfogadja a zablát a ló. Azt javaslom, hogy sétában fokozatosan szedd össze a szárakat ügetés előtt, tehát aprólékosan fogd őket rövidebbre, és csak annyira, hogy a lovad ne feszüljön ki belőle. Aztán elkezdhetsz ügetni, és nem kell rögtön az összeszedettségre koncentrálni, csak hagyd, hogy bemelegedjen pár körig, utána pedig csinálj vele elengedtető jellegű gyakorlatokat, finom, könnyű kézzel, de feszes száron. Vágtában pedig ne hagyd elrohanni. Folytasd a sok felvételt, a sok kört, és derékkal próbáld meg felvenni, ne pedig szárral. Folyton foglalkoztasd, akkor nem lesz ideje rohangászáson gondolkozni, ha pedig vállazik, akkor tartsd meg azt az oldali szárat, amerre vállazik, és hajtsd előre. Ha a felvételek nem válnak be, akkor a B terv következik, amihez tapasztalat és biztos ülés szükséges. Ez alapján, ha rohan, ne akard megállítani, hanem hajtsd előre, egészen addig, amíg nem akar lassulni és megállni. Akkor is hajtsd előre még két körig minimum, és akkor állj meg vele, amikor te akarsz. Ha a lovadnak nincs kondija, 7 kör után már neked kell majd tuszkolnod, de megéri, mert legközelebb kétszer is meggondolja majd, hogy rohangásszon-e vagy sem.

Elképzelhető egyébként, hogy fáj a háta, vagy a foga, meg kéne nézetni orvossal, és ha nincs semmi baja, akkor biztosan el lehet engedtetni, ha nem is összeszedni.

2012. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Szár felett megy illetve nagyon tág keretben. De mindegy is nagyon elkanyarodtunk a főtémától, biztos azért mert nem tudok jól és lényegretörően fogalmazni, biztos félreérthető volt amit írtam, alá írom.
2012. márc. 9. 22:45
 13/15 A kérdező kommentje:
Az hogy nekem való-e a ló,látatlanban nagyon szép dolog eldönteni. Annyi mindenen keresztül mentünk már! Kezelhetetlen, életveszélyes volt,rá másfél évre szőrén kötőfékkel mentem terepre. Amúgy a kérdés lényege az volt, hogy mindegy mennyire kötöd le, ha van valami, ami összeköti a hevederrel (akár úgy hogy lazán tudná pl. csapkodni a fejét, stb, annyira nincs lekötve, csak ott van és kész) akkor lemegy szárra.
2012. márc. 9. 22:47
 14/15 anonim ***** válasza:
Mondom. Szerintem gyenge a háta. Kikötővel minden ló lemegy szárra mivel nincs más választása, ugyanis szár ellen menni kikötővel elég sz@r érzés. Vagy lehet a nyaka rövid, vagy egyszerűen csak el van lovagolva és ezért rosszul van izmolva. Esetleg ha fel tudnál rakni egy képet amikor éppen vágtázol vagy ügetsz mert képről is elég sok mindent meg lehet azért állapítani, vagy még jobb lenne egy videó!
2012. márc. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Van olyan, mikor lemegy szárra, mikor egy ideig hackamore-ral lovagoltam, azzal is lement
2012. márc. 11. 16:29
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!