Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ez a videó egyértelműen rácáfol arra , hogy a Díjlovasok/sportlovasok csak kínozzák a lovat és csak zablával tudnak lovagolni. És persze arra is , hogy a díjlovaglás könnyű "csak ülni kell a lovon nem kell hozzá tudás". Itt a bizonyíték , hogy ezek az állítások megalapozatlanok!


http://www.youtube.com/watch?v=X_kIsrXBDnY


2012. márc. 10. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
5%

Először is soha nem a szakág, vagy a stílus dönti el, hogy ki hogyan bánik a lóval. Az csakis emberfüggő!!!

Másodszor minden szakágnak megvan a maga tananyaga, amit elsajátítani, főleg felsőbb szinteken nem könnyű. De amúgy a díjlovaglás max középkategóriás. Mi a nehéz kérdezhetnéd? Hát menj végig egy military pályán. Teljesen más kategória, mikor a hibák nemcsak rossz helyezést jelenthetnek, hanem akár súlyos sérülések.

Megjegyzem, szánalmas, hogy -felteszem díjlovas vagy- ahelyett, hogy saját tudásod csiszolnád és fejlődnél, és élveznéd a lovaglást, vad idegen embereket próbálsz meggyőzni a te hitedről, mert képtelen vagy elviselni, hogy mások másképpen gondolkodnak a világról.

2012. márc. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jól van látom fáj az igazság xd Én nem akarlak meggyőzni csak gondoltam tisztázzuk a dolgokat.P Te meg lefitymálod a díjlovaglást és a militarit isteníted. Most akkor ki akar kit meggyőzni??
2012. márc. 10. 13:25
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
hát tényleg elképesztő ahogy a ló megcsinálja mindezt , de akkor sem ugyanolyan szépen , összeszedetten ,koncentráltam hajtja végre mintha zablával menne ! Szerintem a lovas sport nem kínzás . Sokan igy vélekednek róla h "ohh szegény ló h tépi a száját " meg az elrettentő videók is . Aki tudd rendesen lovagolni az nem fogja tépni a ló száját , de ha ennyire fájna neki akkor már rég ledobta volna a lovast . Nekem ez a véleményem . :)
2012. márc. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
még azt hozzátenném ,hogy ezt minden olyan ló megtudná akit rendesen lovagolnak . Mivel alapból nem a zabla segitségével irányitjuk a lovat hanem a testtel combbal lábbal . Csak az más kérdés ,hogy ki olyan jó lovas ahoz h ezt megtudja ! A zabla csak egy kapcsolat amivel megerősitjük ezeket a jelzéseket egy jól idomitott ló zabla nélkül is végra hajtja ezt
2012. márc. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%

Ez nem olyan fúde dolog..

De amint látod ott a pálca és a sarkantyú is..

És ez nem is kérdés csak a részedről vélemény nyilvánítás..

2012. márc. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: Ha már van fent ezeregy számtalan értelmetlen kérdés akkor had ne legyen már probléma , hogy felvetettem ezt a BESZÉLGETŐS témát. Nem csak olyan kérdések vannak ahol konkrétan egy dologra kell válaszolni, úgy gondolom az én kérdésem teret nyújt mindenkinek , hogy elmondhassa a véleményét ,ha már ez a téma akkora divat úgyis ezen az oldalon.


Ui: lehet , hogy ez semmi de azért örülnék , annak ha én ilyen "kis dologra" képes lennék és szerintem nem vagyok vele egyedül.


Ui2: nyilván nem olyan támaszkodással , szűk keretben, feligazítva, pontosan hajtja végre a feladatokat de ebben az esetben nem is ez a lényeg.

2012. márc. 10. 17:33
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Hát szerintem igen nagy teljesítmény az, hogy egy ló -feltételezem- idegen környezetben van, és szinte tökéletesen dolgozik. Egyáltalán tudod, (bocsi, nem tudom, hogy pontosan ki írta) hogy mire használják a pálcát és a sarkantyút? Arra, hogy a lovas a segítségeket pontosabban tudja adni a lónak. Ha ez kellemetlen lenne, akkor a lónak csak egy kicsi erőfeszítést kéne tennie, és a lovas már a földön találná magát pár másodpercen belül.

Bocsi, egy kicsit offoltam, de muszáj volt ezt elmondanom, a félreértések elkerülése végett.

2012. márc. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2012. márc. 19. 16:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!