Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek milyen?

Szerintetek milyen?

Figyelt kérdés

[link]


Mit gondoltok a kötőfékes módszerről? Am 250.000Ft


2012. márc. 12. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Tök jó ára van, főleg, hogy megvannak a papírjai. :) Szép pacinak tűnik, a kötőfékes lovaglással semmi gond, HA hobbira kell. Ha viszont komolyabb terveid vannak vele, versenyzés, ilyenek, akkor már 4 éves, és még nem volt zabla a szájában... Meg lehet neki tanítani, fiatal még, de azért más 4 éves lovakkal már kantárral/nyereggel lehet nyomulni ilyenkor.

Nekem ez a kötőfékes lovaglás lustaságnak vagy a határozottság hiányának tűnik, vagy nem volt kedve hozzászoktatni a kantárhoz, vagy az első ellenszegülés után feladta, mert nem ért hozzá. Ez további kérdéseket von maga után, hogy vajon más téren hogy áll a ló, mennyire kezes.

2012. márc. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A bértartónk is kötőfékkel lovagolja a lovát, 4 éves és még életében nem látott zablát és remélhetőleg nem is fog. Távlovaglásban fog versenyezni és a versenyeken egy rövidkarú hackamorral lesz lovagolva. A másik lovát kantárral lovagolja, de van, hogy kötőfékkel megy vele túrázni. Nem lustaság van a háttérben, csak van, aki nem akarja ezzel terhelni a lova száját. Mellesleg én is kantárral lovagolok, de szoktam kötőfékkel is.


Kérdező!

Azt nem sikerült kideríteni, hogy miért akarja elcserélni a lovat?

2012. márc. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt nem kérdeztem!:/
2012. márc. 12. 18:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem drága, ha egészséges, akkor hobbira teljesen ok lehet, bár arra számíthatsz, hogy kötőfékes módszerrel lovagolva annyit tud a ló, hogy megtűri a lovast a hátán, hanyarodik és megáll. De mivel még csak 4 éves, teljesen normálisan taníthatónak kell lennie, hacsak nagyon el nem szúrtak rajta valamit.

Az egyébként engem is módfelett érdekelne, hogy miért akarja az illető elcserélni.

2012. márc. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 naoka válasza:

Szerintem teljesen korrekt a kötőfékes módszer, nem a lustaság miatt van. Én is így lovagolok, minden kérést ugyanúgy teljesít mintha zablával lenne. Én személy szerint zabla ellenes vagyok, mert sokan nem tudnak rendesen zablával lovagolni és csak rángatják a ló száját.

Nekem eddig semmi gondom nem volt a kötőfékkel, ajánlom neked is :)

Tapasztalatom szerint hamar meg lehet velük tanulni kötőfék nélkül is lovagolni. (aminél nincs is jobb :) )

2012. márc. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 naoka válasza:

ui: és megcáfolnám Gabka77-et miszerint csak "megtűri" a lovast a hátán és csak kanyarodik meg megáll.

Gondolom ő nem tud másképp csak zablával lovagolni, és ha próbálta a kötőfékest az nem ment, mert nem tudta hogyan kell kezelni.

Tökéletesen lehet vele bármit csinálni! Én is úgy használom a lovat ahogy akarom, bár ehhez hozzá játszik hogy földről is tudom kezelni, nem csak rajta.

De tessék egy videó: http://www.youtube.com/watch?v=mxXEVxhJCrU

Ismerem őt, személyesen is találkoztam vele, nekem a a célom hogy úgy tudjam kezelni a lovakat ahogy ő :)

2012. márc. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem Gabka is tud kötőfékkel lovagolni akármelyik lován, amelyik zablával átengedően megy.

Én se parelliztem a lovammal mégis, ha kötőféket teszek rá tökéletesen tudom irányítani terepen, pedig nem is átengedő, viszont szóra mindent megcsinál. Barátnőm kötőfékkel ugrat, de csak 1-1 akadályt vagy kombinációt, mert pályán mert nem reagál olyan gyorsan a ló, mint kantárral.

Ügyességi versenyeken is ahol számít az idő és a fordulékonyság ott, aki kötőfékkel mentek, nem tudták olyan gyorsan, pontosan fordítani a lovat.


Ha már annyira zablamentes akar valaki lenni akkor tegyen fel egy rövidkarú hackamore-t, ezzel lehet pályákat is menni.

Én most ilyet keresek, de Magyarországon még nem találkoztam vele: LG bitless bridle(zabla nélküli kantár) [link]

2012. márc. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!