Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van erre valamilyen szabály?

Van erre valamilyen szabály?

Figyelt kérdés
Szoktam csak úgy simán sétálni a lovammal, kötőfékben, vezetőszárral. Szóval ha mondjuk a sétáló utcán sétálnék vele akkor megbüntethetnének?
2012. márc. 12. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát pl ha potyogtat és te nem szeded fel akkor bizony igen.
2012. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért? Mert nincs rajta kantár? Azért nem. Ha nincs tiltó jelzés ahol sétálsz és nem jelent a ló viselkedése senkire és semmire veszélyt akkor, akár gatyamadzagon is mehetsz , feltéve ha kontroll alatt tudod tartani a lovat.
2012. márc. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Nos elméletileg ha nem a város központban vagy, vagy ahol tilos lóval menni, ott szabad, de ne haragudj, hogy megkérdezem. Miféle pihent agy vagy te? XD Arra vigyázz, mert vannak rosszindulatú emberek is. Én egyszer lovagoltam, és egy fiatal pasas kiszaladt, és ráakart csapni a lóra.
2012. márc. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez állat hajtásának (vezetésének) minősül, tulajdonképpen ugyannak számít, mintha rajta ülnél.
2012. márc. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne vidd a városba:) Nem tudom, hogy van-e erre valami szabály, de ha pl tényleg összesz*rja a járdát, akkor simán bírságolnak. Viszont biztos, hogy nincs az a birka ló, aki nem ijedne meg semmitől egy emberek járta utcán, úgyhogy kb ugrálna is, és ijedezne, lehet, hogy kitépné magát a kezedből, és elmenne. Ez pedig nagyon veszély egy nem "lósteril" környezetben. Az, hogy a lovardában már jártas, vagy otthon, ahol a többiek is tudják, hogy a ló körül nem szaladgálunk, nem ugrálunk, nem kiabálunk, nem bántjuk, attól a többi hülye ember sajnos bármire képes... Néha még magam is meglepődök, hogy milyen emberek vannak szabadlábon, nem hogy a ló hogy megijedne...


És igen, a másik, hogy vannak rosszindulatú emberek, akik nem félnek tőle, hanem még bántanák is... Egy ismerős mesélte, már idős emberek, hogy régen lovakat tartottak, de kb enni alig ettek, hogy a lovaik jól éljenek, és mikor a gyerekük elment lovagolni az utcán, megdobálták, és folyamatosan bántották őket, mert azt hitték, hogy milyen luxusban élnek, hogy lovaik vannak, közben meg a lovakra áldoztak MINDENT...

2012. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!