Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kutyát meg lehet...

Minden kutyát meg lehet nyíratni nyáron, hogy nem legyen olyan melege, vagy van erre valamilyen "szabály", hogy melyikeket lehet és melyikeket nem?

Figyelt kérdés

Például egy rottweilert, vagy egy golden retrievert meglehet?

Vagy ez lelkileg megviselné őket?


2010. júl. 24. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
rottweilert minek? alapből rövid a szőre. goldival más a helyzet de nem szükséges szerintem megnyiratni őket. nővéremnek samoyede spicce van, egyszer se vágták a szőrét és mégsincs semmi baja. a szomszédba újfullandi van annak se árt a meleg. a hosszúszőrű fajták iylenkor átállnak éjszakai üzemmódra (akkor aktívak). a többi kutya meg a maga módján védekezik (egész nap hüsöl,iszik,árnyékban van) nem szükséges nyírni őket.
2010. júl. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csak arra gondoltam, hogy jobban érné a levegő, meg a víz a bőrüket, de végül is tényleg logikus, hogy csak a hosszú szőrűeket nyírják.

Köszi.

2010. júl. 24. 12:44
 3/9 anonim ***** válasza:
első vagyok. azoakt se mindig nyírják,de én elképzeltem hogy a rottweilert elkezdenék nyírni és kopasz kutya lenne a végére :D figyelj, ha nagyon aggódj, akkro annyit tehetsz hogy leviszed tópartra, meg nagy árnyékot biztosítasz, esetleg egy medencét amibe belefeküdhetnek.
2010. júl. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bármit meg lehet, kivéve ha kiállításra viszed, ott elő van írva h melyik fajtának tilos nyírni a szőrét. az más kérdés h fölösleges aminek rövid a szőre, sőt, ha közvetlenül a bőrét tűzi a nap 1-leég 2-rohadtul felhevül, a rövid szőr szigetel és véd a felhevüléstől is, akármilyen hihetetlen.
2010. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:
100%

A nagy bunda a meleg ellen is véd.

A rövid szőrű kutyák hamarabb kapnak hőgutát.

Annyit érsz el vele, hogy nem csak melege lesz, de még le is ég a bőre.

A kutyák nem a bőrükön keresztül izzadnak, semmit nem segítesz rajta, ha lecsupaszítod.

2010. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet csak némelyeket nem ajánlott mert akkor a fajtára jellemző szőre megváltozik.

Amúgy pedig a nyírás is az emberek szüleménye. A nagy szőr szigetel, nem lesz kevésbé melege ha lenyírjuk.

2010. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nálunk a palotapincsi sokkal jobban érzi magát lenyírt szőrrel nyáron.

És soha nem hagytam kint egyetlen egy állatot sem a napon, sőt mindent megtettem annak érdekében, hogy hűsölni tudjanak.

2010. júl. 24. 19:41
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hosszú szőrűeknek tisztességesen ki van kefélve a téli aljszőr, jobban tűrik a meleget a rövidebb szőrűekkel ellentétben.
2010. júl. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Nem kell kinn hagyni a napon. Kimegy magától. És mivel a bőre nincs hozzászokva a közvetlen napsugárzáshoz, hamarabb le is ég.
2010. júl. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!