Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hülyén nézne ki western...

Hülyén nézne ki western kantár angol nyereggel?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a western kantár, meg szerintem kényelmesebb is a lónak, hogy kevesebb szíj van rajta. (Írjátok meg légyszi, ha nem!) De viszont a western nyereg nem tetszik. És arra gondoltam (júniusban veszek lovat), hogy angol nyereg western kantárral (egy színű). Nagyon hülyén nézne ki?
2012. márc. 17. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Angol kantárt is lehet western kinézetőre csinálni, csak a füles nem lesz olyan mint a westernél. Annyi a titka, hogy leveszed az orzót.

Ha angol stílusban lovagolod a lovat akkor fölösleges is a western kantár, mert ahhoz más szárak is járnak, és az egész felszerelés teljesen más irányításhoz van kitalálva, nem angol lovagláshoz.

2012. márc. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Én nem szeretem ha valaki keveri a stílusokat. Vagy legyen westernes vagy angolos. Azt se szeretem ha valaki western nyeregbe "angolozik" vagy fordítva.(Lehet csak én vagyok így vele) És tényleg át lehet alakítani a kantárt vagy akár varrathatsz is a lovadra.
2012. márc. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem ne az érdekeljen, hogy hülyén néz-e ki. Ha TUDOD HASZNÁLNI a western kantárt, akkor hajrá, miért ne? Úgy lovagolj, ahogy jól érzed magad. Persze nem versenyen, meg felvonuláson, hanem ha hobby szinten nyomod.

Viszont az utolsó válaszolóval nagyon nem értek egyet. Ugyan is a western lovakat is angolban kezdik belovagolni. Úgy értem angol kantárral, vagy angol stílusban. Hiszen ráülhetsz western csikóra hosszú szárral, elvisz a világ végéig is. Szóval elvileg csak a nagyon jól képzett lovakat lehet úgy lovagolni, ahogy azt a filmeken látjuk. Főleg, hogy azok a zablák sem semmik, amiket a szájukba raknak, nagyon óvatosan kell bánni vele, és nagyon biztos lovasnak. Láttam olyan képet, ahol western lónak négy helyen kellett varrni a nyelvét, mert széttépték a zablával...

Szóval ilyet csak akkor csinálj, ha tudod használni.

Ha viszont az orrszíj miatt akarod a western kantárt, akkor csak vedd le az orrszíjat.

2012. márc. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem néz i hülyén, de azt is meg csinálhatod hogy leveszed az orzót
2012. márc. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon! Két külömböző stílus. Szerintem izléstelen.
2012. márc. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
nem nézne ki hülyén csak az angol tartja a ló fejét a western pedig szárat ad de ha western a kantár ne hogy feszítőt tegyél be !!!!!
2012. aug. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem használok zablát. meg újabban nyerget se. végül is így jött ki, erre álltam át. de am a kantár az western.
2012. aug. 5. 02:31
 8/9 anonim ***** válasza:
hackamort használsz?
2012. aug. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
80%
Nem néz ki hülyén!! Én is így lovagolok h western kantár és angol nyereg. :)
2012. aug. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!