Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kantár nélkül szeretnék...

Kantár nélkül szeretnék lovagolni a lovamon. Hogy kezdjek neki? Mennyi idő alatt lehet odáig eljutni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Kötőfékkel, vagy nyakmadzaggal?

Mert kötőfékkel igazából nem nagy változás, ha csak az alapdolgokat nézzük.

2012. márc. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Először kötőfékkel majd a nyakmadzaggal. Nem egyik napról a másikra szeretném, de valahogy gondolom el kell kezdeni :)
2012. márc. 11. 19:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Én néha szoktam kötőfékkel, annyi hogy inkább kisebb, bekerített pályán megyek, mint a nagy, kerítés nélkülin.
2012. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%

Ha így állsz hozzá ink sehogy..

Amúgy veszel egy kötőféket meg vezetőszárat rárakod a lóra felülsz rá a karmába és ugyanúgy segítséget adsz neki (amúgyse a zablát használjuk).

2012. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor hogy álljak neki. Pont nem úgy, hogy durr bele. Kicsit utána szeretnék olvasni, de nem tudom hol/mit stb.
2012. márc. 11. 22:39
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

rakj rá először kantárt is és kötőféket is. a segítségadás mindig úgy történjen, hogy először adod a kötőőfékba kapcsolt vezetőszárral, majd a kantárszárral. kicsit macerás, kb úgy kell fognod, mint a nagykantár szárait. meg fogja szokni, hogy az újfajta hatás után jön a régifajta, így egyre hamarabb fog reagálni. ha már megérti és meg is csinálja a feladatot kötőfékre, akkor elhagyhatod a kantárt


ezután próbáld visszafogni a kötőféken keresztül adagolt segítségeket, és eleinte lovagolj szinte eltúlzott testsúly és csizmasegítségekkel. ha utóbbikra nem reagál, mindig lépj vissza egy lépést. a cél az lenne, hogy minimalizáld a köfőféken keresztüli segítségeket, majd ezután a testsúly és csizmasegítség is legyen egyre kisebb, láthatatlanabb

2012. márc. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, én nem bonyolítanám h kantár plusz kötőfék.

Simán lehet csak kötőfékkel kezdeni, akkor is érteni fogja.

2012. márc. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kell túlbonyolítani a dolgokat, fogod magad, és felülsz kötőfékkel, a vezetőszárat meg körbevezeted a nyakán és úgy csatolod be a kötőfék karikájába.

Mi is így kezdtük, egy laza nap felültem rá így, aztán rájöttünk, hogy ez mennyire bejön nekünk, akkor kezdtem utánaolvasni a dolgoknak, elkezdeni földről dolgozni vele, később vettem mindenféle csomózott cuccot, azóta egyre komolyabban és eredményesebben űzzük, bár sosem voltam ellene a zablás lovaglásnak sem, sőt, a mai napig űzöm, ez inkább ilyen hobbi nekünk, kötőfékkel és kötéllel egyaránt :)

2012. márc. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15%
Már maga ez a kantár meg minden nélküli lovaglás is egy hosszú kiképzés eredménye. Nem egyik napról a másikra valósítható meg. Lehet terepen elmész te úgy elég hamar, de ha már bonyolódik a helyzet, más lovak is vannak, forgalom, tömeg, zaj, akkor valószínűleg nem sokat fogsz elérni egy félig felkészített lóval felszerelés nélkül. Már eleve úgy kell a lovadat lovagolni, hogy nem csak a zablára kell alapozni, tehát ha puha kezed van, és megfelelően adod a segítségeket a lónak, akkor a zablával nem árthatsz a lónak.
2012. márc. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5%
Nos, elég hosszú idő! Keress olyan oktatót, aki "Parelli" módszerrel lovagoltat! Deni-papi
2012. márc. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!