Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vezessem a lovat...

Hogyan vezessem a lovat kanyarodásnál?

Figyelt kérdés
az alapokat tudom, a lovagló tanárom azt mondta hogy ha jobbra akarok menni akkor jobb kéz, bal láb.Most akkor a kezemmel húzom a szárát és a lábammal mit csináljak?
2012. márc. 19. 07:02
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
a külső szár tart, vagyis ugyanolyan feszes marad, a belső kezed mozdul a csípőd felé, a külső lábad odanyomod az oldalához, és a belső ülőcsontodat terheled, a felsőtested pedig elfordítod a jó irányba
2012. márc. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
Merem neked állítani, hogyha megkérdezed az edződ erről, akkor nem fogja leharapni a fejed. Nem értem, hogy a kisgyerekek mér mindíg a neten kérdezgetnek, csak magadat szivatod azzal, hogy nem ott helyben kérsz segítséget. Arról nem is beszélve, hogy akkor fölösleges fizetned az oktatásért, minek, ha amúgy sem az edzőtől akarsz tanulni?!
2012. márc. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez a jobb kéz-bal láb dolog nem ennyire egyszerű... Ha jobbra akarsz kanyarodni, akkor a bal szárat megtartod, a jobb száron picikét mozdítasz, de ha csak úgy odanyomod a bal csizmádat, abból az lesz, hogy beesik a belső vállára a ló. A fordulat mindig úgy történik, hogy a belső lábadat a heveder mellett "leszúrod", mintegy tengelyt adva a fordulatnak, a bal lábad arra kell, hogy csizmádat kissé hátrébb helyezve a farát tudd kontrollálni a lónak.

De szerintem is az lenne a legjobb, ha ott helyben, amikor kapod a feladatot, megkérdeznéd az edződet, pontosan mit és hogyan csinálj. Az több eredményre vezetne.

2012. márc. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
persze megfogom kérdezni csak akkor elfelejtettem és azóta még nem voltam, köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 19. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!