Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kérdezzem meg a bácsitól?

Hogy kérdezzem meg a bácsitól?

Figyelt kérdés

Anyukáménak van egy ismerőse. És neki van 2 lova (egy belovagolt ló meg egy csikó). És leszoktam járni lovazni.

Egyszer megkérdeztem, hogy kivihetem e a lovat (ami be van lovagolva) a karámba. És azt mondta, hogy nem mert ha majd más is lent lesz mert elránt és mit csinálnék a karámba vele?! Pedig máskor is vezetgettem már amikor pl. vittük a legelőre meg csak futószározni szerettem volna meg játszani egy kicsit. Az tény , hogy egy kicsit szeleburdi a ló. De megszeretném próbálni, ha nem próbálom meg sose tudom meg, hogy elbírok-e vele. És amíg a lóval vagyok felelőséget vállalok érte.

A bácsinak úgysincs már ideje se kedve az ilyenekhez mert rengeteg állata van (a tehéntől kezdve a kecskéig).

Szerintetek megkérdezzem megint? Vagy inkább anyukámék?


2012. márc. 25. 08:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Nem. Felelősséget vállalsz érte? Oké, tegyük fel kiránja a kezedből a szárat, majd végtézni kezd, rálép, elesik olyan rosszul, hogy kitöri a nyakát. Máris tartozol több százezer Ft-al. Ki tudod fizetni? Hát nem. Tudod a felelősségvállalás ott kezdődik, hogy átlátod miféle felelősséget kell vállalnod! Az meg nonszensz, ho egyedül akarod próbálgatni, rögtön élesben, hogy mit tudsz. Ön- és közveszélyes. Tulj még sokat, bizonyíts még sokat, és akkor lehetnek ilyen kéréseid.
2012. márc. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem egyedül próbálnám. Nyilván ott lenne mellettem eleinte valaki. Különben meg máskor is vittem már ki és nem rángatott meg semmi, pedig volt olyan is, hogy nem volt mellettem senki.
2012. márc. 25. 08:57
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

És azt mondta, hogy nem mert ha majd más is lent lesz mert elránt és mit csinálnék a karámba vele?



Ezt mondta a bácsi... Vagyis: Szólj a bácsinak hogy szeretnél lovagolni, és hogy ha apud ott lenne melletted (vagy a bácsi vagy más valaki aki ért a lovakhoz) akkor megengedné e...

2012. márc. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Bocs de hány éves vagy és mióta lovagolsz? egy ló akkor is veszélyes lehet ha képzett lovas lennél. azt hogy egyedül legyél (és szerintem az hogy eleinte ott van veled valaki az akár pár évet is jelenthet) azt egyszerűen nem szabad. Megijedhet a ló vagy ha egy kicsit is szabadabbnak érzi magát elvágtázhat. először pontosan kell tudni a ló jeleit, és értelmezni kell őket, de erre az kell hogy valaki melletted legyen és megtanítsa, nem jó erre sem könyv sem film. szerintem alkud ki hogy segítesz neki trágyázni, lovat pucolni stb és cserébe tanítson lovagolni (de nehogy anyukádék intézzék ezt is helyetted)
2012. márc. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok és 5 éve lovagolok edzőnél.

Körkarámba vinném be amúgy a lovat.

2012. márc. 25. 09:36
 6/14 anonim ***** válasza:
26%

Akkor nem vagy kezdő, szerintem hívd oda a bácsit, ha látja, hogy elbírsz a lóval akkor engedni fogja, hogy törődj vele, akár felügyelettel vagy anélkül is.

Nekem a szüleim nem akarták elhinni, hogy megy a lovaglás, amíg nem látták, hogy ügyességin elverem a "jó" lovasnak tartott embereket.

2012. márc. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
Es ha teged megrug vagy megtapos a lo, erted ki vallal felelosseget? Gondolom o sem akar bortonbe kerulni, mert a szeleburdi lova serulest okozott egy kislanynak...
2012. márc. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%
Jaj, miért írja rögtön mindenki hogy eltapossa a ló, megrúgja, stb.?:) Gondolom már ismeri a lovat, és nem hinném hogy ha olyan nagyon vad lenne hogy aki a közelébe megy azt eltapossa akkor annyira szeretne vele foglalkozni. Akkor ennyi erővel ne menjen senki lovak közelébe mert eltapos!:D Nem hiszem, hogy itt a kérdezőn kívül valaki is ismeri a lovat.
2012. márc. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Régóta ismerem a lovat, már évek óta csak akkor még csak lejártam simogattam meg ilyesmi. Szóval semmi komoly.

Nyilván ha annyira szeleburdi lenne akkor nem engedte volna, hogy lovagoljak a lovon (felügyelet mellett) vagy éppen kivigyem a legelőre. Mert akkor ott is simán elránthatott volna.

2012. márc. 25. 13:52
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Bátor dolog kijelenteni olyat, hogy felelősséget vállalsz érte , mikor nem is vagy jártas a dologban. 5 év? Hát az elég kevés. Én nem ismerem személyesen ezt a lovat, de viszont volt már tapasztalatom sok lóval, az ilyen tanyákon vagy helyeken nem sok figyelmet fordítanak a lovak nevelésére, idomítására (írod is ,hogy nincs rá ideje az öregnek) szóval senki sem tudhatja , hogy mi van valójában a lóban. Az , hogy a karámban normális semmit nem jelent, más ülni rajta és más vezetgetni. Nyilván azért nem engedi a tulaj , hogy ráülj , mert van valami oka, gondolom Ő sem akarja , hogy meghurcolják ha valami történne .Ha lovagolni akarsz akkor válassz normális helyet rá szerintem. Meg kérdés , hogy mit takar , hogy be van lovagolva?! Lehet , hogy egy párszor ültek rajta de gondolom nem csinálnak belőle rendszert, így viszont jól tele lehet az agya.
2012. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!