Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lehet a baja? Miért csinálj...

Mi lehet a baja? Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Az egyik ló a lovardánkban mostanában terep után nagyon gyorsan veszi a levegőt még lenyergelés után is félórával akár... eddig sose csinálta, de mostanában minta meghajtották volna, pedig aztán tényleg nem hajtjuk őket. Még én se tudom olyan gyorsan venni a levegőt szinte mint ő. Mi lehet a baja?
2012. márc. 25. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

meleg por...

de az is lehet h kehes

eddig is ugyan ilyen intenzitással volt lovagolva?

2012. márc. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a ló légvétele jóval ritkább, mint az emberé (normál esetben) így ha ekkora baj van, azonnal állatorvost kell hívni, mert fele sem tréfa. Mindenképp a tüdejével van baj - én egyébként kehességre tippelek, portól, melegtől nem csinálja ezt egy egészséges ló. Na meg ha már most meleg van, mi lesz vele nyáron?

Elképzelhető, hogy esetleg valamikor lovaglás után túl korán kapott inni?

Mindenképp hívjatok orvost sürgősen!

2012. márc. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kehességgyanús, mindeképpen dokit kell hívni, mert most lehet, hogy még gyógyítható, deha ráhagyod, akkor biztos, hogy romlani fog. Addig is nem nagyon kéne terhelni.
2012. márc. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Eddig is ilyen intenzitással volt lovagolva. Lovaglás után mindig max 1 órával adunk nekik vizet, de ha még egy óra után is izzadtak akkor később kapnak. Ez csak nem rég kezdődött de ahogy megállunk valahol pihenni terep közben onnantól 1 órán keresztül így veszi a levegőt.:S nagyon aggódunk érte.
2012. márc. 26. 09:29
 5/6 Rebce ***** válasza:

Mindenképpen hívjátok ki hozzá a dokit.

Elképzelhető, hogy valamilyen allergia, vagy egy enyhébb megfázás szövődménye. Ezek sajnos mind könnyen átcsapnak kehességbe, ha nincsenek idejében elkapva.

2012. márc. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy kicsit elgondolkodtatott az a mondat, hogy egy órával terep után kapnak inni, ha izzadt, akkor később. Nos, egy lovaglás után rendesen leápolt ló nem szokott egy óra múlva is izzadt lenni akkor sem, ha vastag, téli szőre van. Ebből én arra következtetek, hogy akár meg is fázhatott, elég, ha huzatosabb az istálló vagy egy hidegebb nap van. Vagy abból, amit írsz, nekem az tűnik ki, hogy terepen is megálltok pihenni. Ha igen, a lovakat ilyenkor is minimum be kell takarni!

Az átizzadt szőr komoly betegségforrás lehet, nagyon könnyen megfázik a ló és pontosan ugyanolyan eséllyel lesz akár kehes is, mint egy megitatás után.

Hidegben lovaglás után a lovat alaposan át kell csutakolni laza szalmacsutakkal, majd szalmát púpozni a hátára és arra mehet a takaró. Azért így, mert ha csak simán rakod a takarót, az átnedvesedik a ló kipárolgásától így nem hogy melegítene, egy idő után hűt.

2012. márc. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!