Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kinek van lova? Ha van milyen...

Kinek van lova? Ha van milyen fajtájú, neve, kor, személyiség?

Figyelt kérdés

Hahóó lovasok!!

13éves vagyok és 4-5 éve lovagolok.

Imádom a lovakat ők az életem.

De sajnos nincs saját.

Tanácsot szeretnék azoktól akiknek van lova.

Ahova járok lovagolni/ált. hétvégén/ van egy gyönyörű,okos minden jó tulajdonsággal rendelkező lipicai 3éves és Conversano Fergetegnek hívják.

Ő lenne számomra a tökéletes ló.

De anyuék nagyon makacsak és még nem törtem meg a jeget.

Ti hogyan értétek el hogy vegyenek nektek a szüleitek??

Sokat "könyörögtetek",miket kellett tennetek érte míg végül megkaptátok?

Nagyon szépen kérem hogy mindenféle lehetséges variációt írjatok le..Nagyon szeretném Fergit..ő egy valóságos angyal akiről tudom hogy nekem szánta a sors.


2012. márc. 30. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha valóban neked szánta a sors, akkor légy TÜRELMES. A sors majd megjutalmazza.
2012. márc. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak az a baj hogy bármikor elviheti más..mert 14ló van és közülük mindegyik eladó..:(

Feri bácsinak/a ménes vezetőnek csak az a fontos hogy maradjon 6kanca

2csődör/12kanca van az egyik csődört nem vihetik el ugyanis ő csak fedezőménként van ott.:/

2012. márc. 30. 18:15
 3/7 anonim ***** válasza:

ÖÖÖÖ, azért szerintem jól gondold meg, hogy csődört veszelk-e(ha jól értelmeztem, hogy az egyik csődört akarod megvenni). Főleg, hogy elég fiatal ló, lehetnek galibák a későbbi nevelésében, könnyen a fejedre nőhet, és aztán már nem fogsz bírni vele. Inkább ajánlanék egy idősebb, nyugodtabb vérmérsékletű lovat. Persze befolyásolni nem akarlak, ez az én személyes véleményem.

A tapasztalatomat is elmondanám azért: 2 éve vettem egy csikót, 1 év körüli állat lehetett. Az egyik szomszédomé volt az állat, elsőre beleszerettem és utána is rengeteget jártam át, egész addig, míg ki nem derült, hogy eladó. Akkor addig rágtam a szüleim nyakát, míg meg nem vettük. Persze kezdő lótartóként ez nem volt jó ötlet, többször megsérültem a ló miatt,a bokám is tört, volt olyan, hogy megrúgott és elég komoly sérüléseim lettek. Eladtuk.

Most egy 8 éves heréltem van, az a ló, amin a kishúgom pár éve megtanult lovagolni, tehát nem vettem zsákbamacskát. Hihetetlenül kezes, nyugodt, megbízható állat. Megérte megvenni, azt gondolom.

Amúgy 17 éves vagyok, 5 évesen ültem először lovon, akkor tanultam meg lovagolni, tehát azt nem mondhatjuk, hogy tapasztalatom az nincs;)

2012. márc. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Neem.:D kancát szeretnék "Fergeteg" elsőnek én is azt hittem hogy csődör de mégse. ez benne a különleges..

akkor te már biztosan tapasztalt lovas vagy.;)

Gratulálok a pacidhoz biztosan gyönyörű állat.:)

2012. márc. 30. 18:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Hm, akkor én értettem félre, bocsáss meg. Sok sikert;)

És ha sikerül meggyőznöd a szüleidet és megveszik, azt tanácsolom, hogy akkor is mindenképpen figyelj oda a nevelésére. Találkoztam már lovas "pályafutásom" során hihetetlenül kezelhetetlen kancákkal is, lovagoltam 1-2-t, amelyikekkel nehezebb volt dolgozni, mint egy csődörrel.

És még egyszer: sok sikert.:)

2012. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Azért a kérdés és a leírás nagyon elüt egymástól kérdező. Ezért én nem is foglalkozok a leírásoddal, te tudod, hogy milyenek a szüleid és mennyire van keret minimum milliókba számolj. És, hogy ezen kívül gazdasági válság van.


Amúgy nekem egy 13 éves kutyulék lovam van. Igazából nóniusz félvér szerűség lenne, de mivel zugcsikó volt és kupecoktól vettük így nem lehet tudni. Amúgy egy herélt. A személyisége olyan melankólikus. Leginkább most kezdek belő erőt lehelni, mert eddig semmi kedve nem volt az élethez sem. Azt mondta, edzőm ahogy látja rajtunk a haladást, ebből a semmi lóból egy sportlovat fogok faragni. Amúgy eléggé agresszív ha nincsen lemozgatva. Például télen. Amúgy elég temperamentumos lovacska, nem lehet csak úgy kisujjal vezetgetni. Meg van a saját elképzelése a világról, és néha ütköznek a nézeteink.

Nagyon szeretem mert a világot jelenti nekem, a barátom, a részem! :)) DE nem gondolom, hogy ez érdekelt volna téged. Hanem inkább , hogy hogyan vedd rá apucit, hogy beruházzon neked egy lóra. Persze, mert mindenki beleszeret általába abba a lóba aminek semmi hibája nincsen és a tenyeredből eszik. Aztán kiderül, hogy 6-an szeretik még ugyan úgy és kialakul egy verseny, hogy kié legyen hamarabb a ló. És erre pont a te korosztályod a legfogékonyabb. Csak mert ez van nálunk is. Van egy ló aminek semmi hibája és én vagyok az érzelmi szemetes mert számomra unalmasak a tökéletes lovak, ezért tőlem nem kell félniük. Na jó, ezt csak úgy mondtam. Annyira pontosan ugyan ilyen az a csaj is aki nekem ugyan ezeket mondja és már a hideg ráz ki amikor rám ír.

2012. márc. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem nem vettek szüleim,elkezdtem dolgozni,és csak egy saját lóra spóroltam,végül teljesült az álom
2012. márc. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!