Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassam hozzá a...

Hogyan szoktassam hozzá a friss fűhöz?

Figyelt kérdés
A lovam eddig nem nagyon evett friss füvet, csak szalmát. DE úgy gondoltam, hogy elkezdem hozzászoktatni a fűhöz, hiszen ez az alapvető tápláléka egy legelő állatnak és minimum ne kapjon már kólikát tőle. Mondjuk maga legeltetés elég húzós, mert nem igazán tud egy helyben maradni hanem mindig kitalálja hova kéne elmenni és ha ő elindul az isten se fogja vissza. Szóval ezt még valahogy meg kell oldanom, de a lényeg, hogy először mennyi ideig legeljen és milyen időközönként vigyem ki. Úgy értem mehet, minden nap vagy ne, vagy hogy?? Annyira félek, hogy kólikás lesz!!! :S
2012. márc. 30. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

a kérdésre nem tudom a választ de az tuti hogy nem szalmát eszik a lovad hanem szénát:P

nem mindegy:)

2012. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
nem fog tőle kólikát kapni,csapd ki a legelőre
2012. márc. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha kólikát nem, de így tavasszal a friss, új fű miatt könnyen savós patairha gyulladást kaphat, ha nem figyelsz oda!

Zárt legelőre, füves területre menjetek kötőféken vezetve egy vezetőszárral, így ha bármi történik sem tud messzire vinni, mert adott és korlátozott a tér, ha kirángatja a kezedből a fejét akkor sem tud messzire menni.

Én azt javaslom, hogy így kora tavasszal napi 10-20 percél többet ne menj ki vele, néhány hét, egy hónap múlva már kiengedheted több időre, akkor már kisebb az esélye a savós patairha gyulladásnak, mert nem lesz olyan friss és lédús a fű, mint ilyenkor.

2012. márc. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha zabszalma van alatta akkor azt simán megeszi viszont ez csúnya szalmahassal jár. A széna elengedhetetlen az istállózott lovak számára, főként ezt eszik a tömeg takarmányokkal kiegészítve. Legeltesd nyugodtan, nem lesz kólikás. Ha elhúz , akkor hurkold át a vezetőszárat az orrán (cigány zabla).
2012. márc. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Óóó igen a szénára gondoltam. Olyan szégyen, hogy még mindig keverem pedig már 4 éve lovagolok... :( Na mindegy.

DE igenis kaphat kólikát. Én egy lovat valamelyik nyáron 20 percen keresztül legeltettem. Másnapra kólikás lett. Jól meg is kaptam, de mondjuk, csak hasmenésben jelentkezett, és két nap alatt összeszedte magát. Nincs lehetőségem kicsapni a legelőre. A gátoldalba tudom kivinni mert a gát tövébe van a lovarda és rögtön a gátoldalba csatlakozik a kijárat, de ott nem engedhetem el mert megbüntetnek ugyan is nem a mienk a terült, így csak megfogva legeltethetek lovat. Hát remélem nem lesz semmi. baj. Mert néha vannak furcsa elképzelései és szerinte 20 méterrel arrébb finomabb a fű és ha nem ér oda 10 másodpercen belül akkor lerohad az összes. Meg a zabosról a pálya mellett sose feledkezik meg. :D Szóval vannak ilyen hülyeségei. De majd kiviszem futószáron és az mégis hosszabb, hogy vissza tudjam rántani mint az, hogy a röviden húzassam magam! :)

2012. márc. 30. 19:38
 6/14 anonim ***** válasza:
Kólika hasmenésben? A kólika pont az amikor nem tud szarni vagy vizelni, utóbbi a húgykólika....
2012. márc. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát nekem azt mondták kólika volt. Akkor csak meghajtotta vagy nem tudom mi volt mert nagyon mérgesek voltak rám!!
2012. márc. 30. 19:46
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor vagy átb@sztak vagy félre értettél valamit. Ha kólikázik akkor NEM tud trágyázni, nem a hasa megy xd Egyébként 20 perc legeltetéstől aztán végképp nem lesz kólikás.
2012. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jó akkor lehet félreértettem, nem ez a lényeg. A lényeg, hogy nagyon félre, mert az enyém nem edzik friss füvet a mindennapokban :)
2012. márc. 30. 19:51
 10/14 anonim ***** válasza:

nyilván hogy megy a zabosba XD tudja mi a jo neki.meg a szaglása miatt meg tudja állapitani hol finomabb a fü:)))

olyan mint nekünk a csoki:))))

nekem egyszer egy száraz falevelet akart mindenáron megenni. képtelen voltam felrángatni a fejét.de aztán mondta a tulaj hogy megeheti.nem tom miféle csemegét láthatott benne XDD

2012. márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!