Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért van ez? Volt egy ló a...

Miért van ez? Volt egy ló a lovardába, aki rúgott, meg harapott, és még a széltől is megijedt, mikor rajta ültem, akkor tényleg jó lovassá váltam, de mikor átültem egy iskolalóra, a lábam, a kezem, minden katasztrofális volt

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

A jó lovassá válást hogy érted? Kiülted a hülyeségeit?

Nekem mindig át kell állnom, ha másik lóra ülök, mert egy keményszájú 150 centis "varrógép" ügetésű lovat lovagolok, múltkor átültem egy finom lóra, mely magas volt, hosszabbakat lépett, hát olyan volt, mintha nem is tudnék lovagolni ....

Lehet te is túlságosan hozzászoktál ahhoz a lóhoz, gyakrabban kéne váltogatni (nekem sajna erre nincs lehetőségem).

2012. márc. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Mert gondolom, nem kellett különösebben támogatni csizmával, hanem ment előre, szépen. Csak legfeljebb ki-ki ugrott néha amikor megijedt. A rúgás , harapás az nem függ össze a lovastudásoddal. És most rákerültél egy iskolalóra, aki meg több támogatást igényel és erőteljesebb kezet és vége a tudásodnak. Na meg ne felejtsük el, hogy minden lónak más mozgása van. Néhánynak könnyű kiülni az ügetését és a vágtáját, és könnyebb magadat egyensúlyban tartani könnyű ügetésnél és vadászvágtánál mint egy másik lónak. Lehet, hogy csak hozzá kell szoknod.

Mondás: "Minél több (fajta) lovon lovagol a lovas, annál jobb lovas válik belőle."

A fajtát a tulajdonságában, lovagolhatóságában, korában, nemében, fajtájában, képességében értem.

2012. márc. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ki is ültem a hülyeségeit,plusz a lábam,a kezem,magyarul minden normálisan állt,de mikor tompa iskolalóra ültem,akkor a kezem,a lábam semmi se volt olyan,mint azon a lovon,amelyikre rá kellett figyelni nagyon
2012. márc. 31. 10:30
 4/7 A kérdező kommentje:
nem kell semmi segítség az iskolalónak,hangra reagál,szólok neki és vált,és addig tartja meg a tempót,amíg mást nem mondok
2012. márc. 31. 10:38
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy a bugris ló mindenre érzékeny, minden segítségre, így csak normálisan ülve tudod lovagolni, amihez rajta hozzá is szoktál... Az iskolalovon pedig bárhogy áll bármid, ha betompult, nem foglalkozik vele. Attól, hogy hangra reagált, még lehet tompább az oldala, vagy csizmasegítséget nem úgy veszi, ezért bárhogy állhat a lábad, míg a másikon ha hátracsúszott, vagy hozzáértél, már ment mint a golyó... Szóval érted, lehet, hogy az elsőn rá voltál kényszerülve, hogy helyesen ülj, a másikon pedig szétcsúszol...


Vagy csak egyszerűen szokatlan:) Esetleg még az jutott eszembe, és ezt nem bántásnak szánom, és ne a lovakra értsétek... De én pl röpiztem, versenyszerűen, és most suliban játszani meg borzasztó, röplabda analfabétákkal, vagy egy gyengébb csapattal játszani egyszerűen nagyon rossz, mert "nem tudunk lesüllyedni arra szintre", szóval már azzal vernek meg, hogy bénáznak. Lehet te is így vagy vele, hogy például egy problémás lovat megszoksz, tudod kezelni, aztán egy full nyugodttal meg már nem tudsz mit kezdeni...

2012. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
lehetséges
2012. márc. 31. 11:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez izgágább lovon könnyű a segítségeket normálisan végrehajtani, mint egy olyan lovon aki (csak?) hangokra reagál. Honnan tudod, hogy normálisan állt? Más a mozgása, hozzá kell szoknod. Nekem, is így volt egy lóval, sőtt sok lóval!
2012. ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!