Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meddig tart amíg 1 angol...

Meddig tart amíg 1 angol telivért megtanítanak ugratni?

Figyelt kérdés
Lesz 1 Angol Telivér lovam(magyar sportolót szerettem volna de mind drága és csak ez az 1 volt olcsóbb és békéscsabán van)és valójában ez 1 galopp ló de én viszont díjugratásra szeretném használni és a tulajdonosa azt mondta hogy minden ló tud ugratni csak az egyik joban a másik rosszabbul és én megszeretném tanítani és az mennyi ideig tart és hogy tanítsa meg az edzőm?

2012. ápr. 9. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Az már rég gond ha az edződnek neked kell tanácsot adni h hogy tanítsa meg a lovat :(

Nem rögtön az ugrással kell kezdeni, hanem át kell lovagolni. (az sem 1-2 hét...)

És közel se bbiztos, hogy alkalmas lesz ugrásra. az ATV-knek sokszor szétmegy a lába a galoppon, meg eleve nem is biztos hogy elég erősk a rendszeres ugráshoz.

Lehet h akit kinéztél ő pont megfelelő, de nem biztos. Barátnőmé pl nem futott, de neki elég szarok a lábai. Military versenyen meg láttam már pályáról lejött telivért, a jól ugrott :)

2012. ápr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%
átlovagolni 1-2 hónap:) én szoktam lovagolni át angol telivéreket:) ugratni nem szoktam velük de a régi lovamat ahova megvették ott nyár közepe óta van és szeptemberig átlovagolták és azóta csak ugrat már 1métert 120cmet is:)a lábára rakj majd ínvédőt vagy fáslit mert nagyon puha a lábszerkezetük :) hamar kidől az ina stb:) nekem a kedvenc lófajtám nagyon aranyosak természetre lovaglásra is teljesen másak mint pl a magyar sportlovak vagy a félvérek:)
2012. ápr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha díjugratni szeretnél, akkor miért olyan lovat veszel, ami nem igazán erre alkalmas? Ha csak az ára számít, akkor régen rossz, inkább pár hónapig spórolj még. Egy év alatt többet költesz a lóra, mint amennyiért tudsz venni egy korrekt sportlovat. 3-500ezerért már olyanokat is kapsz, ami már tud is ugrani. Én pl. 400-ért vettem a lovamat, és B1-B2-ben egész jól ment előtte, én már nem versenyeztem vele.
2012. ápr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem az ára miatt csak hogy nem veszek 1-5 milliós lovat!Hanem hogy ha 200.000 ért van budapesten nem veszem meg mert nagyon messze van békéscsabán meg viszont kevés ló van ami tetszik és eladó!
2012. ápr. 9. 12:58
 5/6 anonim válasza:
Szerintem a lótól függ, hogy mennyire lesz nehéz. Az angol telivér alapvetően nagyon intelligens megfelelő módszerrel szerintem hamar menni fog. Én is egy angol telivéren lovagolok. A másik lovasa már ugrott vele és ha minden jól megy májusban már versenyezni is megy. :)Sok sikert pacihoz!
2012. ápr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm az utolsónak nem ilyen gorombán válaszolt köszike!A tulajdonosa is mondta hogy át isnnevezhetem mert nagyon okos és hamar tanul:)!
2012. ápr. 10. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!