Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az a ló akin lovagolni szoktam mindig bólogat,és a kantár feltöri a kezem és lovaglás közben nem tudom erősen tartani a szárat (keztyűn keresztül is!).Szerintetek mit csináljak,hogy ne bólogasson???
2012. ápr. 17. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
hogyha osztáyban lovagolok, alattam meg szalad a ló. mondjuk azért, mert a másik ló, akivel általában megy, a volt "vezére" (átkerült másik karámba), és folyton utána akar loholni. szóval őt nagyon fogni kellett eleinte, tudom, mit érzel. nem tudom, mennyire laza a szárad, de szerintem próbálj meg adni neki még egy kicsit (akin én ülök, ő is bólogatott, amíg nem "ismertük" egymást, mióta tudom, milyen szárhosszt szeret, azóta nem csinálja), ha úgy nincs baj az irányítással. ha meg igen, akkor fogd meg szépen a fejét (nagyon szét fog menni a kezed eleinte, aztán rájön, hogy veled nem lehet szórakozni). ez az én két tippem. de nézzük meg, mit írnak mások.
2012. ápr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nagyon téped a száját, a szárat lazán kell tartani, ne görcsösen fog, ha lehajtja a fejét az ujjaid közt csúsznia kell a szárnak, persze ne is engedd el. Lehet hogy a kezedet túl magasan tartod és ez zavarja, egyébként kesztyű nélkül jobban lehet érezni hogy mit csinálsz, szerintem anélkül könnyebb. Oktatódtól len kértél segítséget?
2012. ápr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4%
én lovam amikor lovagoltam az utcán ezt csinálta úgy fájt a kezem. Leszoktattam róla! Megoldás: Amikor csinálja hangosan ordítsd NEEEEEEEEH THEEEEEEH KÖZE OSTORRAL ÜSSED DE KEMÍNYEN. 1 hét és megtanulja.
2012. ápr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hát utolsó, nem irigylem a pacid.
2012. ápr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Adj neki több szárat. Nálunk is van egy ló, ha túl rövid szárral lovagolod, akkor bólogat, de majd kifejel a nyeregből úgy csinálja. Így kéri a szárat. Adj neki több szárat és csinálj sok félfelvételt, a csizmával meg lovagold előre a szárhoz.
2012. ápr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"NEEEEEEH THEEEEEEH KÖZE OSTORRAL ÜSSED DE KEMÍNYEN2



Csak gratulálni tudok ahhoz, hogy te így oldod meg az ilyen problémákat.

2012. ápr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hát, nekem az edzőm azt tanácsolta, hogy szorítsak ilyenkor combbal jobban, így enyhült a dolog. amúgy leléptetésnél kb a teljes szárat odaadom neki, mégis ezt csinálja. elég gáz, hogy egy csomószor majdnem maga elé dobott amúgy. iskolalovon lovagolsz egyébként?
2012. ápr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amelyik lovon én lovagolok, az is néha bólogat, dobálja a fejét. Ilyenkor vagy hagyom és szárat adok neki, akkor vagy abbahagyja vagy nem, ha nem hagyja abba, akkor felveszem a szárakat és támaszkodtatom. Ilyenkor jó lesz. Tartom egy kicsit, utána kiengedem a szárakat és, ha újra csinálja, akkor újra az egész procedúra.
2012. ápr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
utolsó előtti válaszoló:igen iskolakló.A többieknek köszönöm.
2012. ápr. 20. 20:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!