Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom felhizlalni a lovam?

Hogyan tudom felhizlalni a lovam?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy nagyon szép lovam és bértartásban tartom.

Télen úgy volt hogy nappal legelő este box.

Így mindig kajához jutott most nem is rakják esténként boxba így kint kapják kajájuk.És nincs nagyon beilleszkedve. és elhajtják rúgják. És hogy akkor esténként próbálok neki a tápjából adni de az nem elég nem látok változást. Milyen összeállítást ajánlotok amitől hízna? pl.:zab,árpa,kukorica??



#soványpaci
2012. ápr. 22. 12:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ebből a kukorica hízlal, de nem különsebben egészséges. Vannak még tápok a piacon dögivel. De alapvetően szerintem te túl hamar vársz változást, több hét, hónap alatt lesz eredménye egy hízlalásnak. A másik, hogy ridegben több helyre szokás rakni a szénát, kaját, úgy nincs vita.
2012. ápr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Lehet de már hónapok óta várom a változást és semmi.

Jön a versenyszezon én így el se merek versenyre menni

úgy hogy csont és bőr a ló. Tájékozódásira se ugróra sem. Kint a bordája meg minden .

Már a szőre se fényes igaz arra tudom, hogy főzött lenmag kell.

És a táp nem elég.Zabot meg nem adok neki mert nincs a lovardába és most gondolkodom,hogy vegyek e vagy nem.

mert kéne most és kaja menet amitől tuti hízna.És 3-4 héten belül változást látok.Mert régebben olvastam hogy a lovam ilyen volt ilyen lett 1 hónap alatt. És akkor még nem volt meg lovam és már nem találom meg ezeket...És nem tudom megkérdezni sem.

De

2012. ápr. 22. 13:40
 3/15 A kérdező kommentje:

juj elfelejtettem befejezni a mondatot bocsánat.


De már nem találom.

2012. ápr. 22. 13:42
 4/15 anonim ***** válasza:
A lónak tömegtakarmány kell, (széna) különben hiába adsz neki kiegészítőként abrakot. Mondd meg, hogy oldják meg, hogy a te lovad is jusson kajához. Rakják külön, vagy pl. nálam köretető van, benne a bála széna, így 4 ló kényelmesen el tud lenni, előbb-utóbb megunják, hogy körbe-körbe kergetik a másikat.
2012. ápr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

oké köszi.

de azért még mindig kéne valami ilyen össze állítás mert munka után szoktam.De azért valami extrábbak kellenek.

A szénát tudom de azért mást is adnék

árpa,kukorica,zab ilyesmik áztatott kenyér de nem tudom ezért érdeklődök és attól tuti hízna.

Egyébként köszi a válaszokat hasznosak.köszi

2012. ápr. 22. 14:39
 6/15 anonim ***** válasza:

Azt mondod, hogy elhajtják a kajától. Nálunk mikor kint kapták a lovak a kaját, mindegyiket megkötöttük, kb fél óra alatt mindegyik bepuszilta a zab+ bázis lótáp adagját, szóval fél óra múlva meg elengedtük őket. Így mindegyik megette a fejadagját és nem volt emiatt sovány ló.

Vagy a lovad kapja a boxban a kaját, így annyit eszik amennyi az adagja vagy lehet emelni az adagot is. Egészségügyileg rendbe van a ló (pl fogreszelés)? Esetleg a te lovad kaphatna ebédet is, tehát napi 3x kapna enni.

2012. ápr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nincs baj a fogával.

A legelőn szénát kapnak és napi 1 bála elfogy a legelőn.de nagyon le van pusztulva tiszta ideg vagyok már.

2012. ápr. 22. 15:20
 8/15 anonim ***** válasza:

Árpa!

Ahányszor zabot kap, mindig legyen benne árpa. Napi 3xfél fándli árpával lehet kezdeni, és felmehettek napi 3x2 árpáig. De leginkább tegyétek külön karámba, hogy ne hajtsák el a többiek a kajától.

2012. ápr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Na ez jó köszi.

Most nem is fog kimenni a lovam 1-2 hétig legelőre talán csak én fogom sétálgatni a karámba.

Barátnőm lova agyonrúgta a boxszba.Meg a csípője is rossz.

Így most fent marad és a boxában és ehet rendesen meg lábadozik.

2012. ápr. 22. 18:42
 10/15 anonim ***** válasza:
Szegény ló ne legyen ezért egész nap boxban. Mikor nálunk volt hosszú ideig lábprobléma, mi a karámból leválasztottunk egy boxnyi részt és oda vezettük ki minden reggel, este meg a helyére. Így nem benn pállik az ammóniaszagban, meg a többi lóval is tud érintkezni,meg jobb neki a legelőn :)
2012. ápr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!