Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kérdezzem meg apámat a...

Hogyan kérdezzem meg apámat a lovam hogylétéről?

Figyelt kérdés

Van egy lovam, aki sajnos kehes, és egy legelőn tartjuk egy jóbarátunknál. Lovamnál a kehesség sajnos annyira elfajult újévkor, hogy se nem tudott inni, sem enni. :'((

Előtte lévő nap (újév előtti napokban) megkérdtem apámat, hadd menjünk le a lóhoz, hogy meglátogassam, mint azelőtt sokszor. Folyton halogatta, hogy most nem ér rá, stb. De amikor nagyon kikönyörögtem, beültünk az autóba és apunak nagyon szomorú feje volt. Megkérdeztem, miért szomorú. És végül elmondta. Nagyon beteg lett a ló..


Azóta nem tudok róla semmit, él-e még vagy sem.

Amikor megkérdezi vki aput hogy mivan Szikrával, folyton azt mondja, hogy jólvan, egy legelőn tartjuk.

Közbe miközben mondja, mosolyog. De amikor esetleg én említem meg, hogy (pl.) "Szikrával ennél nagyobbat is ugrottunk" stb. akkor kicsit savanyú fejet vág.

Nem tudom :// a bizonytalanság a legrosszabb :( úgy meg nem szeretnék rákérdezni, hogy "na mivan a lóval?"


Valakinek van vmi ötlete, hogyan "kérdezzek rá"? :(

És kérlek titeket, a negatív kritikákat író embereket, hogy ne is írjatok semmit, ez a ló nagyon sokat jelent nekem, tiszta szívemből szeretem :/


14/L


2012. ápr. 13. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérd meg, hogy őszintén mondja el, mi van vele. Jobb tudni az igazságot, még ha fáj is, mint kételyek és remények között élni.
2012. ápr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Ahogy apud is tiszta szívéből szeret téged.


Kérdezd meg nyugodtan, hiszen te mondtad, hogy a bizonytalanság a legrosszabb. Mondd azt: "Apu, hogy van Szikra, bátran elmondhatod! Nekem fontos, hogy tudjam!"

És közben nézz a szemébe, megértően.


Ha elmondja hogy van a pacid, köszönd meg neki, de őszintén ám, mert nagyon szeret téged.

2012. ápr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat :)
2012. ápr. 13. 16:21
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Sok erőt kívánok Neked!
2012. ápr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Apud szeret téged. Amúgy olyan messze van az a ló, hogy nem tudsz hozzá kibringázni vagy buszozni?

A kehességnek eléggé az utolsó stádiumában járhat. Kap naponta ACC-t vödör vízben felodva? az valamit enyhít a szenvedésein. Ha azt mondod januárban nagyon ramatyul volt, akkor azon se lepődnék meg, ha elpusztult volna.


Igazából azt nem értem, ha a te lovad miért nem látogathatod hetente többször? Szerintem valami komoly történt vagy elpusztult vagy annyira szenvedett, hogy el kellett altatni (vagy el kell), csak apudban még nem volt annyi lelkierő, hogy elmondja.

Ne haragudj, hogy ilyen lehangoló vagyok, de sajnos a súlyosan kehes lónak ez a sorsa.


Viszont, ha el is kell tőle búcsúznod, lehet másik lovad is, és az emlékeidben tovább őrizheted őt. Barátnőmnek a kezei közt pusztult el a lova, nagyon szerette, de nem tudták megmenteni. Törés volt neki, de felállt és vett egy másikat, akit ugyanúgy szeret, de a másikat sem feledi el soha.

2012. ápr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Tökéletesen egyetértek az előttem szólókkal. Nincs más megjegyzésem.

Én is sok erőt kívánok neked!

2012. ápr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :) Van másik lovam, kb. 2éve az enyém, szóval már összeszoktunk.

Egyébként az a legelő tőlünk 25 km-re van és busz nem jár oda, ráadásul 2 nagy főúton is át kell menni.

2012. ápr. 13. 19:11
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg úgy, ahogy leírták. Az viszont tény, hogy valószínűleg tényleg nincs jól, vagy már nem is él. Viszont ezt meg kell értened, mondd el apukádnak, hogy tudni szeretnéd az igazat, és valamikor elmenni hozzá, ha él. Ha nem, akkor is tudni szeretnéd, mert egyaz hogy jogod van hozzá, a másik, hogy azért vagy már annyi idős szerintem, hogy megértsd, és te is tudod, hogy "ez a sorsa", ez vár rá, és tudni szeretnéd, hogy mi is van vele, ŐSZINTÉN.
2012. ápr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm :) csak nehéz rávenni magamat :/ félek az igazságtól :// :(
2012. ápr. 18. 16:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Majd írj, ha kiderült, mi van... Itt többen is szurkolunk neked! :)
2012. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!