Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan magyarázható, hogy egy...

Hogyan magyarázható, hogy egy teljesen fekete lónak gyönyörű kék szemei vannak?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen pigmenthiány, de ha valaki rákérdezne, mit mondok neki? Vagy egy fehér jegy a szeme helyén? xD Nem valószínű, hogy így működik a dolog...
2012. ápr. 25. 23:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A kék szem az nem pigmenthiány! (okuláris albinizmus)

A fehér bőr-vörös szem, az igen!

"Vagy egy fehér jegy a szeme helyén?" Ez hogy jön ide?

2012. ápr. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
2012. ápr. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Ezt csókaszemnek hívják, egy genetikai "hiba". A ló írisze pigmentekben szegény, ezért látszik kékes-fehérnek.
2012. ápr. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A harmadikkal egyező a válaszom.

A másodikon pedig nagyon jót derültem! XD

2012. ápr. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Platypus ***** válasza:
100%

Annyi biztos, hogy nem létezik olyan gén, ami kék szemet okoz és független mindegyik fehér mintázattól vagy "halványító" hatástól.


Elvileg a cream gén heterozigóta formában a fekete ló pigmentjeit nem világosítja ki. Elképzelhető, hogy a heterozigóta állapot ellenére megjelenik a kék szem.


A másik lehetőség, hogy a ló genetikailag hordoz valamilyen pigmenthiányt, de ez ténylegesen nem jelenik meg. A minták megjelenésében mindig van egy véletlenszerű faktor, a minta pontos méretét és alakját nem lehet előre kiszámolni. Előfordul, hogy a minta olyan kicsi lesz, hogy észrevétlenül eltűnik a lovon. Az ilyen lovak általában a "splashed white" változathoz tartoznak, és náluk előfordul a kék szemmel párosuló süketség.


A lovad biztos nagyon szép lehet, nem mutatnál róla egy fotót?

2012. ápr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

1.: Nem segítettél túl sokat... :P

2.: xD

3.: Köszönöm! :)

4.: -

5.: Köszönöm!!! :D Ümm, képet nem tudok sajnos mutatni... Viszont rákerestem googleban, és ahogy elnézem, nem csak nálunk van ilyne ló... xD Tényleg gyönyörű, az embernek szinte olyan érzése van mellette, mintha valami varázsereje is lenne. *Kuncog*

2012. ápr. 26. 12:02
 7/16 A kérdező kommentje:

Umm, és Platypus, tisztázásképp még annyit, hogy sajnos nem az én lovam, a lovardában a "főnöké". Ümm, Ő nem süket, de még csak nem is hall rosszul.


Amúgy szívesen elfogadnám, eleve ilyen full fekete lovat ritkán látni, de hogy mindkét szeme még kék is, ez valami bámulatos! Nem mellesleg nagyon jóindulatú kanca. :3

2012. ápr. 26. 12:06
 8/16 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam, mintha a csókaszemű lovak hajlamosabbak lennének a szembetegségekre, de ebben nem vagyok biztos.

3. voltam

2012. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
csókaszemű ,de van olyan ló aminek csak az egyik szeme a csóka szem a másik meg barna
2012. ápr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ha minden igaz, a kék szemű lovak igenis rosszabbul látnak, mint barna szemű társaik, ugyanis nekik hiányzik valamiii... Valami-valami szűrő a szemükből, és így nekik minden fény élesebb. A színlátásuk nem romlik, de túlságosan fényérzékenyek.
2012. ápr. 26. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!