Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador kutyámnak gyönyörü...

Labrador kutyámnak gyönyörü csillogóan fekete orra volt kölyökkorában. Most 2 éves és az orra rózsaszinü lett. Más labradornál ezt nem láttam. Miért van ez? Talán pigment zavar? Vagy börbetegség?

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 11:14
 1/7 anonim válasza:
12%
szia :) Egyszerüen csak öregszik, és igen ez más kutyusoknál nem mindig feltünő..de ő úgy látszik ilyen fajta. :) És ha egy szaladgálós boldog kutyus aki turja a földet akkor valószinüleg kikopott róla a bőr :D De semmi gond nincs ezzel. :) Nyugii
2010. márc. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2 évesen öregszik? Jajj

A kutyák másfél-2 éves korukig változnak, addigra lesznek felnőttek. Én spec sok világos orrú labit és goldent ismerek, nincs ezzel baj. A saját kutyámnak, aki keverék, pl. 2 éves korára lett olyan a szőre, ami végleges lett. Egész másfél-két éves koráig változott, dúsabb, tömöttebb és sokkal-sokkal világosabb lett. Szóval szerintem normális, de ha nagyon aggódsz, kérdezz meg egy állatorvost.

2010. márc. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Goldeneknél, labiknál gyakori dolog ez TÉLEN! Van olyan kutyus, amelyiknél napfény kell ahhoz, hogy az orra fekete legyen. Nekem golnedem van, egy éves múlt, neki nem fakult ki most, de később ki tudja. Amúgy a retriever szakkönyv ír is erről, a napfény hiányától van valószínűleg nektek is.
2010. márc. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja a kutyádnak. Váltóorr a köznyelvben a neve. Általában télen világosodik ki, nyáron ismét sötétebb lesz.

De, ha mindig világos az orr, az sem betegség. Egy kis pigmenthiány.

2010. márc. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is labim van és most volt februárba 3 éves...És mostanra rózsasziín lett az orra eddig fekete volt...De jó pár ismerősömnek van labija és az ő kutyusuknak is valamilyen szinten kivilágosodott az orra..Ez normális:)
2010. márc. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez teljesen természetes! Van olyan kutya megtörténik, vagy amelyikkel nem.

Az enyém is ilyen.

2010. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy a táp a bűnös.. Az olcsó chappi, pedigree ilyenekben.. semmi vitamin és tápanyag. Próbáld ki a jobb minőségű tápokat! :)
2010. márc. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!