Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sosem lovagoltam igazi oktatón...

Sosem lovagoltam igazi oktatónál, a barátnőm tanított. Eddig nem érdekelt, most azonban megtetszett a díjlovaglás. Hol találok olyan oktatót, aki tanít, de nem kerül egy egész vagyonba? és mennyi kb. egy óra?

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 12:51
 1/10 Szandibandi1998 válasza:
39%
Szerintem bárhol találsz oktatót, és szerintem az oktatótól függ mennyibe kerül egy óra. Szerintem átlagban úgy kb. 2000-2500 ft.
2012. máj. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

hát egy átlag óra annyi, de mennyi egy DÍJLOVAGLÓ ra?

és nagykovácsi közelében hol van ilyen?

2012. máj. 1. 13:23
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Ne haragudj, de ha a barátnőd tanított, aki nem egy szakképesített, papírokkal rendelkező oktató, akkor valószínűleg neki nincs annyi képzettsége, hogy felelősségteljesen oktathasson valakit, ezáltal kb. a negyedét tudta átadni neked az Ő nem túl mély tudásából.

Tehát nem nehéz belőni, hogy mennyire érthetsz a lovakhoz. (ezt most minden rosszindulat nélkül :))


Először ne díjlovas edzőt keress, hanem menj el egy lovardába és vegyél órákat, aztán úgy 1-2 év múlva regisztráltasd magad egy egyesületbe, és akkor talán már szóba is állnak veled nevesebb, versenyre felkészítő edzők. :) De így, "a barátnőm tanított eddig" módon elég nehéz lenne egyből egy díjlovas, komoly edző kezébe kerülni.

Azért sok sikert, bármi megtörténhet!

2012. máj. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de már oktatónál is vagyok háromnegyed éve, tudok vágtatni, ugrattam már!
2012. máj. 1. 13:49
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Egyenlőre, az alapok megtanításához kiválóan megfelel az az edző, amihez most jársz, mivel a díjlovaglás az alapja mindennek, nem véletlenül az a másik neve, hogy idomító munka...
2012. máj. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*akihez
2012. máj. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Először keress egy jó edzőt, aki megtanít az alapokra: összeszedni a lovat, külső, belső állításban menni, ugrásváltásokat csinálni, helyesen ülni a lovon, és helyes segítségeket adni, aki rengeteg kengyel nélküli munkával "megkínoz".

Egy jobb edző simán elkér 3-4000-et óránként + kiszállási díj. Szóval nem lesz olcsó, de ha komolyan gondolod, akkor bizony anyagi áldozattal jár.

Ha megtanultál jól lovagolni, tehát az alap feladatokat hibátlanul meg tudod csinálni, akkor jöhetnek a speciálisabb feladatok, egy jobb edző felkeresése.

Sajnos a fejlődéshez sok pénzre van szükség, mert senki sem adja a tudományát két szép szemedért.

Esetleg nincs rólatok fénykép, videó? Abból leszűrhető, hogy kb hol álltok, aztán onnan könnyebb megbecsülni, mennyi munkára van még szükségetek.

Végül is mi a célod? Versenyzés? Hobbi idomítás?

2012. máj. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Bocsi, de az egyik kommentedben azt írtad, hogy háromnegyed éve jársz oktatóhoz, viszont a kérdésedben azt írtad, hogy sohasem lovagoltál igazi oktatónál. Az "igazi" nálad mit jelent? Meg most lovagoltál oktatónál vagy sem? Nem vág
2012. máj. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*nem vágom sajnos :P
2012. máj. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazából ha a barátnőd ért hozzá csak papírja nincsen róla az nem baj, sokszor akinek nincsen edzői papírja többet ért a dolgokhoz ,mint akinek van. Kérdés mennyire szakképzet a barátnőd? Egyébként az nem kizáró ok , hogy nem tudsz semmit attól még mehetnél egyből egy díjlovas edzőhöz ,vannak akik nem csak haladókkal és profikkal foglalkoznak , hanem kezdőkkel is.Az ár helyenként, emberenként eltérő, attól is függ van -e saját lovad vagy sem.
2012. máj. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!