Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire jó a rollkur? Én mindog...

Mire jó a rollkur? Én mindog csak a rosszat láttam benne, talán nem véletlenül.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 8. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Semmire nem jó! A csigolyák teljes ferdülése és addig fajulhat, hogy a ló már nem tudja tartani a fejét. A csigolyák teljesen elszakadhatnak a koponyától.
2012. ápr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Azért mert csak rosszat lehet benne látni, mivel az is. Tönkreteszi a nyak csigolyákat, a másik meg hogy ebből mit lát előre a ló??? Hát semmit, ha így mész egy ugrásra, felis bukik, még az akadályt sem veszi észre... Sok idióta szerint ez szép, de NEM, a támaszkodás a szép, ezt egy igazi lovas fájva nézi nemhogy díjazná. Meghogy hogyan tanítja a legtöbb ember hogy összekötözi a szájánál a nyakához az már állatkínzás..-.-:(
2012. ápr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
előző vagyok. Meg még hogy így nincs semmi egyensúlya, egyet megbotlik máris orra esik...:(
2012. ápr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem "csupán" a csigolyákat terheli, de a légzést is akadályozza, ami pedig nem túl előnyös akkor, ha közben a lóval fizikai erőt igénylő feladatokat hajtatnak végre.
2012. ápr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát az "okosok" szerint erősíti a nyakizmokat, vagy mi a szöszt mondtak róla. Orvosilag viszont egészen mást bizonyítottak. Ettől függetlenül a "nagy lovasok" alkalmazzák, persze csak 10 percig szabad az FEI szabályai értelmében. Viszont nem kell ahhoz se profinak, se lószakértőnek lenni, mert normál paraszti ésszel is fellehet fogni, hogy ha azt mondják, hogy káros a lóra nézve, akkor nem kell alkalmazni.
2012. ápr. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, akkor helyesen gondolom rossznak a rollkurt!
2012. ápr. 9. 14:28
 7/7 anonim válasza:
nekem a lovam néha magától csinálja, mert az előző gazdája kényszerítette rá!! :'( :'(
2012. máj. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!