Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a lovaknál az ágaskodás...

Mi a lovaknál az ágaskodás parancsa?

Figyelt kérdés
és az ugratásé vágtáé fontos lenne előre is köszzi
2009. jún. 23. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs alapértelmezett parancs, amit odaböksz pl: egy csikónak, és az máris csinálja. Először be kell neki tanítani, hogy az általad választott szó, vagy viselkedés mit jelent. De, hogy mit választasz parancsnak az tejesen egyéni.

Vágtánál egyébként meglepő módon "vágta" a legelterjedtebb parancs. A lovon ülve pedig, ha kell lovagolsz egy félfelvételt, külső szár megtart, belső enged, belső csizma a hevederen, külső mögötte, derék meghúz.

Az ugratást, meg az ágaskodást pedig felejsd el, amíg vágtázni sem tudsz rendesen.

2009. jún. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
vágtázni tudok csak bnőmnek nem tom elmagyarázni
2009. jún. 23. 12:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Felénk terepen a yííííháááá a vágta parancs szava:)

Ugratást nem igazán tudom, a "nagyágyúk" is csak akkor szólnak rájuk ha érzik, hogy az akadály előtt kicsit bizonytalan a ló (persze ezt pálcával is jelzik). Ágaskodást lehet tanítani a lónak, nem csak csikó korban, de sokan nem támogatják az ötletet, mert utána nehéz leszoktatni róla és a legváratlanabb helyzetekben jöhet elő.

2009. jún. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amúgy bővebben itt:

[link]


(Előző voltam)

2009. jún. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősünk lova arra ágaskodik, hgoy cuppog neki és meghúzza a szárakat.
2009. júl. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
16:37tes válaszoló köszönöm használt is
2009. júl. 31. 09:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Én először földről tanítottam meg a lovamat ágaskodtatni.De legelőszö a bizalom is fontos,ne felejts el.
2011. szept. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!