Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehetséges, hogy egy lipicaina...

Lehetséges, hogy egy lipicainak pej színe van, és fajtatiszta?

Figyelt kérdés

Szilvásváradon voltunk nyaralni, és szerencsénkre megnézhettük az ország 12 legjobb tenyészménjét.Mindegyik maga volt a tökéletesség és a megtestesült erő.11 csődör a tipikus lipicai szőrszínnel rendelkezett, de az egyikük, Falco, sötétpej színű volt.

Lehetséges, hogy egy lipicainak ilyen színe legyen? o.O Még nem láttam ilyen színben ezt a fajtát.



2012. máj. 5. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Igen, lehetséges. Mint ahogy van fekete, meg pej arab telivér is.
2012. máj. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én is voltam ott :D amint láttad és ahogyan az előző válaszoló is mondta, lehetséges
2012. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Gyönyörűek azok a lovak!Nekem a legjobban Lavina tetszett, ő volt a legnagyobb.^^ Meg is lehetett őket simogatni, megengedte a lovász. :)

2012. máj. 5. 12:06
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Simán lehet, mi oda megyünk erdei suliba. Mármint Szilvásváradra.

A programban benne van a lipicai ménes. Majd remélem én is megnézhetem!

2012. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A Fekete, a szürke, és a pej szín megengedett. A pej ritka, sokan babonaként tekintenek egy pej lipicaira.
2012. máj. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges :) De pl sárga nem lehet. Sokan nem szeretik egyébként azokat a lipicaiakat, amik nem szürkék, mert ők sem hiszik el, hogy lehet "tisztavérű". Ez olyan, mint pl a furiosoban sokan nem tekintenek tisztavérűként a szürkékre, pedig nem egy tenyésszemlés szürke van a fajtában :)
2012. máj. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, a pej lipicai is lehet tisztavérű, ahogyan a fekete is. Idővel persze majd kiszürkülnek, kivilágosodnak. Én 10 év után találkoztam újra azzal a lipicai kancával, aki fekete volt, most meg szürke. Noha tudom, hogy ez a lipicaiak velejárója, mégis nagyon meglepődtem, hogy ez lenne az én kis iskolalovacskám.
2012. máj. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
persze.
2012. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha még csikó,akkor igen,idővel kiszürkül :)
2012. júl. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!