Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat érdemes venni?

Milyen lovat érdemes venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd lovat venni és azt szeretném megtudni hogy csikót vagy rendes nagy lovat érdemesebb venni? mert ha csikót veszek abba az a jó hogy kiskorátol velem van és nagyon fog szeretni ha meg rendes nagy lovat veszek akkor meg nem kell hozzászoktatni a nyereghez, belovagolni meg ilyenek. Ja és hány forintért érdemes csikót illetve lovat venni?
2012. máj. 6. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Annyiért érdemes venni, amennyiért egészségeset találsz, aki összhangban van veled...

Ha elég tapasztalt van, lovagoltál már be több lovat egyedül, akkor érdemes csikót venni. (no meg ha jó szemed van hozzá, és időd is van elég)

Ha nem vagy elég tapasztalt, akkor érdemesebb egy felnőttet, mondjuk olyan 8 év körülit.

2012. máj. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, ez a lovaknál nem úgy működik, mint a kutyáknál, hogy ha csikókorától veled van akkor jobban szeret ésatöbbi. (Egyébként ez kutyáknál sincs így na min1.)

Ha csikót veszel, az lutri. Nem tudod mi lesz belőle, és sokkal nagyobb az esélye, hogy elrontod, mint egy belovagolt, tapasztalt lovat. A másik dolog, hogy a csikót 3 éves koráig ugyanúgy el kell tartani és ez idő alatt csak más lovakon tudsz órákat venni, ami meg nem igazán pénztárcabarát.

Kezdő lótartóknak amúgy is ajánlott első lóként egy idősebb, tapasztalt, nyugodt herélt, vagy kanca, ami már mindent tud, esetleg valamennyi versenymúlttal rendelkezik, hogyha a hobbiból egyfajta sport válna akkor kisebb versenyeken szuperálhasson. Érdemes persze vétel előtt kipróbálni, megnézetni állatorvossal, az edződdel, stb.

Figyelj, az abszolút változó, hogy ki mennyiért vesz lovat, és hogy kinek mennyiért éri meg. Ez pénztárca -és igényfüggő. Az a legjobb, ha vásárláshoz viszel magaddal egy tapasztalt lovast vagy az edződet, és ő úgyis tudni fogja, hogy megéri-e megvenni a lovat annyiért, amennyit kérnek érte. Alkudni persze mindenhol meg lehet próbálni.

2012. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Inkább felnőttet. A csikóra egy csomót ráköltesz, mire annyi idős lesz, hogy ráülhess, plusz gondolom, nem vagy profi belovagló, így költhetnél majd belovaglóra is. A csikó nem fog hozzád nőni azért, mert kicsi korától veled van, sőt egy csikóhoz gyakran hozzáértőbb bánásmód kell, mint egy felnőtthöz. Ha nem hozzáértően bánsz vele, a fejedre nő, és mire felnő, már nem fogsz bírni vele, meg majd a belovagló is vért izzad, mire "helyre teszi az agyát".

Az ár az teljesen relatív, de felnőtt, egészséges, "normális", jól belovagolt és könnyen lovagolható lovat nem valószínű, hogy kapsz 400 000 alatt.

2012. máj. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

az utolsót megcáfolnám

én származási lapos, lóútleves 8 éves kancát vettem anno teljesen egészségeset 180-ért, 15 évesen a kanca megellett és most egy szilaj csődörön lovagolok xd

2012. máj. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: kivételek mindig akadnak! ;)
2012. máj. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

No meg nem most vetted a kancát :) Régebben egy kiló kenyér sem 250 Ft volt :P

Csődiből is van jófej :) Meg ki lehet fogni telepapíros, jó lovat is olcsón, de sajnos az ritka :(

2012. máj. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

SAJNOS nem ritka mostanság a (bocsánat a kifejezésért) "húgyé'-szaré'" eladom lovam gazdák, mivel mindenhol felütötte a fejét a válság kifejezés, és én is sokat hallottam olyanokat hogy telepapíros furi 4 éves kancát, belovagolva eladtak 150.000-ért, csak szabaduljanak meg tőle, mivel "a ló csak a pénzt viszi a háztól". Persze én is megrögzült lovas vagyok, tévedés ne essék, nagyon szeretem őket.

A tárgyhoz térve, kedves kérdező: Ha megfogadsz egy jó tanácsot, én úgy veszem ki a kérdésedből hogy nincs elég tapasztalatod ahoz, hogy egyedül felnevelj egy csikót! Onnan gondolom, hogy ha lenne, akkor eredendően tudnád a választ a saját kérdésedre is. A csikó, nem olyan mint egy kölyökkutya, el sem tudod képzelni hogy egy hobbysta kezében hogy el tud rontódni egy jóeszű csikó. Erről könyvet lehetne írni, de most itt nem fogok.:) Egy szó mint száz, ha rám hallgatsz akkor keresel egy jó árban lévő középkorú heréltet vagy kancát, ne aggódj, az is hozzád szokik majd.

2012. máj. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. máj. 8. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!