Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kupec akarok lenni. Hogyan...

Kupec akarok lenni. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

2012. máj. 10. 17:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Végy egy-két lovat!
2012. máj. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azt értem, de hogyan tovább, utána? Panelban lakok, így nem tudom hova tenni. Ötletek? Kupec akarok lenni, az az álmom, mert szerintem a lókereskedelem a legnemesebb mesterség! :)
2012. máj. 10. 17:52
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha van elegendő pénzed ahhoz, hogy ló-kereskedő legyél, akkor már arra is van, hogy részükre megfelelő istálló, kaja, gondozó-személyzet, fuvarozó eszköz stb. legyen.

Ha nincs elegendő pénzed, akkor először valahogy gyüjteni, vagy szerezni pár milliót. Anélkül nehéz lesz.


De ha lovakkal szeretnél dolgozni, megteheted, ha valami olyan helyre mégy dolgozni, ahol lovak vannak, mégha azok nem is a tieid.

2012. máj. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Legnemesebb? Az szép... Tudod te egyáltalán mi a kupec? Összevesz mindenféle lovat és továbbadja drágábban BÁRKINEK aki fizetni hajlandó érte, nem számít, hogy mi lesz azzal a lóval, kolbásztölteléknek megy-e vagy 1,5 évesen munkára fogják, esetleg 20 éves korában beb*sszák egyedül egy szekér elé munkára... A kupecnek a ló nem élőlény, nem egy érző állat, hanem egy ESZKÖZ, mivel pénzt lehet keresni, BÁRMI ÁRON.


Igazán nemes szakma... Gratulálok. :)

2012. máj. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Kupec és a lókereskedő közt vannak különbségek. Felénk a kupecek általában hiperpigmentált egyének, adják veszik a lovakat, elég rossz körülmények közt tartják a lovaikat, spórolnak a kaján, az überkezelhetetlen lovat, ha jön az érdeklődő jól besedalin-ozzák akkor birka lesz belőle, aztán eladják gyerekes családoknak, de ha kitisztul a ló, másnap lebontja a fél istállót, vissza nem veszik, max féláron. Vagy megveszik a papírtalan lepukkant gebéket, felturbózzák kicsit őket és másfélszeres vagy dupla áron adják tovább őket, bugáznak hozzá lóútlevelet is (természetesen egy tök más lóét kapja meg). Nagyon sokszor becsapják az embereket,tisztességtelenek, ütnivaló népség.


Ellenben egy lókereskedő nem ennyire nyerészkedő. Azért ügyelnek, hogy jól tartsák a lovaikat, esetleg lovagolják is őket, igyekeznek a vevő igényeinek megfelelő lovat adni. Nem vesznek el a ló dokumentumai.

Erre is látni példát, meg a másikra is, de sajnos a kupecok vannak többségben. Utálom is őket.

2012. máj. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 x) ***** válasza:

Igen a kupec fogalmával szerintem sem vagy tisztában. Az nem lókereskedő. Egy rendes lókereskedő gondozza a lovait és nem adja el akárkinek kétszer olyan áron hamis papírokkal mint amennyit ér. Meg bemeséli hogy hány versenyt nyert és milyen jó génjei vannak aztán meg 2 év múlva adhatod el vágóra..

Szóval remélem hogy lókereskedő akarsz lenni és nem kupec, mert kupeceknek rendes lovas nem ad tanácsot. :)

2012. máj. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én bízom benne, hogy a kérdező valójában ezzel a kifejezéssel csak arra volt kíváncsi, hogy van-e még valaki rajta kívül, aki tudja, hogy ez a kifejezés milyen tevékenységet jelent.


Egyébként akár kupec, akár kereskedő, az biztos, hogy sok pénz kell hozzá, és ha csak egy panel-lakása van, akkor nehezen lesz belőle valami hasonló.

Marad számára az a változat, hogy beáll ingyenes bedolgozónak valamelyik gazdaságba, csak azért, hogy lovak között lehessen.

2012. máj. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
16%

1 legyen sok pénzed

2 vegyél sok szar lovat

3 a rossz tulajdonságokat elrejtve add el a szar lovat hülye lovasoknak

4 a maradék, eladhatatlan lovad töltsd kolbászba

5 add el a kolbászt

2012. máj. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hát, szomorú vagyok, hogy a kupecek ilyen rosszak. :( Természetesen jól tartanám a lovakat és nem csapnék be senkit!


Ezek szerint amire én gondoltam, az a lókereskedő, nem a kupec. :) Természetesen akkor az akarok akkor lenni, én egy lovat sem bántanák!

2012. máj. 11. 09:53
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

Első vagyok!

Ez így már jobban hangzik!


Még jobb, ha azt mondod, hogy lótenyésztő akarsz lenni, és amikor kineveltél, felneveltél egy gyönyörűséget, és akkor versenylónak, vagy éppen hátas-lónak adod el, akkor már hoz is a konyhára, nemcsak visz.


A lókereskedő, egy fokkal jobb, mint a lókupec. Az kb. olyan, mint a zöldségárus, megveszem, ráteszem a saját hasznom, és "jópénzért" eladom.

2012. máj. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!