Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy ló akin lovagolni...

Van egy ló akin lovagolni tanulhatok, de elvesztettem a bizalmam iránta. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csak hétvégén tudok elmenni, egy délutánt. Nem bízom már meg benne, mert vágtát tanultam volna rajta (futószáron) és ahelyett, hogy elindult volna "parádézott" nem is egyszer és egyszer sikeresen le is estem róla.

2012. máj. 14. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra is járj lovagolni, és ülj fel a lóra. Estél, megijedtél, de vissza kell ülni. Ott helyben is és később is.

Szóval járj csak továbbra is. Egy pár alkalommal tartani fogsz rajta, vagy félni, de idővel elmúlik. Mindenkinek van rossz napja, neki is volt.

Próbáld meg úgy felfogni, hogy akkor nem jött össze, de most jobb lesz. Pozitívan állj az óra elé, és próbálj nyugodt maradni, ő is az lesz.

Tényleg az idő fog segíteni. Meg a gyakorlás.

És akkor rendben lesztek.

2012. máj. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Aki biciklizik, az néha elesik a biciklivel, aki autót vezet, az néha karambolozik. Aki lovagol, azzal előfordul, hogy leesik. Olyan lovas NINCS, aki még sosem esett le. Vagy ha van, akkor az az ember még csak nagyon kevés ideje lovagol.

Ez mindenkivel előfordul, veled is elő fog még fordulni, a legrosszabb, amit tehetsz, hogy nem ülsz vissza. Csak úgy győzheted le a félelmeidet, ha ismét felülsz rá és ismét gyakorolsz vele vágtát futószáron. A félelmet pedig le kell győznöd!

2012. máj. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kérj másik lovat, mert nem normális, hogy vágtázni ilyen neveletlen lovon tanítanak kezdőt. Majd ha lesz gyakorlatod, akkor jöhetnek a problémásabb lovak.
2012. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A másik ló a csikó kort most növi ki és ahhoz a lóhoz férfi kell, ezt mondták.

A magyarázat az volt, hogy tesztel, mert tudja kezdő vagyok és nem én vagyok az első aki leesett már róla. Meg hogy nincs az én stílusomhoz szokva, de majd megszokik, mondtam jah, remek addig hányszor esek róla vajon?

2012. máj. 14. 16:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Először is nyugodj meg. Ülj vissza. Következő edzésen mondd meg az oktatódnak, hogy félsz tőle, kérdezd meg miért ilyen. Ő biztos tudni fogja, és segíteni fog. Onnan tudom, hogy velem is pont ez történt. Vagy biztos megengedné, hogy többszr menj lovagolni, vagy csak lepucolni, így összebarátkozhatsz vele, és lovagláson is jobban bízni fogsz benne. ÉS biztos hogy nem te lovagolsz egyedül, figyelj meg másokat hogy hogy vágtáznak, és kérd meg a nagyobbakat is, mert sokszor jobb ha az embernek korabeli barátnője magyarázza mint az oktatója. Én is úgy értettem meg. Kérd csak meg átran az egyik lovas barátnődet, (nem baj ha idősebb) hogy ő is figyelen rád, és mondja ha valami nem stimmel. Egy idő után már nem fogsz félni ha ő is ott van. Nekem bevált!
2012. máj. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 x) ***** válasza:
Előbb-utóbb az ilyen lovat is meg kell tanulni kiülni de nem kezdő szinten. Szerintem kérj egy másik, nyugodt lovat akin megtanulhatsz előbb rendesen vágtázni mielőtt visszaülnél erre a lóra. Ha pedig nem tudnak megfelelő lovat adni alád akkor a helyedben elgondolkodnék hogy megfelelő-e a hely. Inkább keress másikat ha van rá lehetőséged.
2012. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az esés utána visszaültem, mert tudtam, hogy vissza kell, illetve az edző is mondta, hogy ha nincs semmi bajom, akkor vissza kell ülnöm. Aztán azt a feladatot kaptam, hogy húzzam be a szárat teljesen, legyen a ló feje fent és úgy ügessünk. Utána elengedett minket, hogy egy kört ügessünk folyamatos tempóba aztán néhány lépést kicsit gyorsabban. A lényeg mondta az, hogy mindkettőnk számára pozitív élménnyel zárjuk az órát. Tesóm ott volt (a másik lovon ült) és látta az esésem, illetve megbeszéltünk mindent töviről hegyire. :)


Köszönöm a tanácsokat!

2012. máj. 14. 18:47
 8/11 anonim ***** válasza:
a világ legeslegnyugodtabb lova is megugrik néha, és ha pont tapasztalatlanabb lovas ül rajta, akkor bizony könnyen lehet esés a vége. valószínűleg nem a ló nagy falat neked, hanem csak egy szerencsétlen véletlenről van szó.
2012. máj. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
15:56-nak mondanám hogy az nemoké hogy (főleg ha kedvenc paci)és azért mert nemviselkedett jól "elhagyja".aki lovagol annak ezt megkell szokni,hidd el hogy ha tényleg nagyon szerted és most elhagyod,amikor már nemlesz nagyon fogod bánni,én már átéltem hasonlót.szóval ülj vissza,és bizz benne mert Ő is bizik benned.
2012. máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Visszaülök csak bennem lesz a félelem, hogy megint parádézni fog.
2012. máj. 15. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!