Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen módszerekkel tanítják...

Milyen módszerekkel tanítják a lovakat arra, hogy erősen leszegjék a fejüket? (Rollkur, LDR)

Figyelt kérdés
Gondolom önszántukból nem tennék, mert sem az izmaiknak nem jó, sem levegőt nem kapnak rendesen.

2012. máj. 15. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne akard tudni...
2012. máj. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De szeretném tudni. Azt sejtem, hogy erőszakkal. De olyan lovas aki alkalmazza úgysem vallja be. Azért gondoltam, hogy itt kérdezek utána..
2012. máj. 15. 17:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Feszítővel... Ha eleget téped a száját egy feszítővel, bármelyik beadja... SAJNOS:S
2012. máj. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
De miért csinálják, ha ennyire rossz a lónak? : s Szerintem az már nem is szép, mikor annyira leteszi fejét a ló, nem természetes.
2012. máj. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A túlhajlítás és a minden határon túlmenő mélyre lovaglás az oka, amely magában foglalja a "rollkur" fogalmát.

Sajnos többen csinálják mint gondolnád, és nem csak a díjlovaglásban találkozni vele, hanem akár egy egyszerű bérlovardában is, csak az a változata még nincs annyira eldurvulva.

Díjlovaglásnál ez a legdurvább, ami elő szokott fordulni:

[link]

Itt a ló szó szerint a szügyét harapdálja... Nem várják meg, hogy elengedje magát, hanem belerántják, belekényszerítik ebbe a keretbe, amit fent leírtam.


És a rollkur egy 'finomabb' változata:

[link]


Most csak ezt a képet találtam. Itt sokan egy szimplán, szépen támaszkodó lovat látnak ám a lónak már ez sem a természetes elengedettsége, a homlokvonalnak merőlegesnek kell lennie a talajjal, az azon túlhajlított mindenféle ló már rollkur áldozatának tudható be.


Normál támaszkodás:

[link]

2012. máj. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez nagyon durva! Meg az is, hogy ha valamivel milliókat keresnek, az már nem is számít állatkínzásnak, hiába az :(
2012. máj. 15. 20:06
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős lova laza szár mellett adja be így a fejét, szár mögé bújik, rohadt nehéz kijavítani, meg így is elvihet, és megfogni is nehezebb.
2012. máj. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
19:38 a második képet nem jól értelmezted. Ott a ló szár mögé ment...magától, így vonja ki magát a segítségek alól, pusztán ennyi, nem rllkür
2012. máj. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom jól értem-e? A lovas húzza erősen lefelé a fejüket ilyenkor, vagy kiképzésnél van olyan is amikor lekötik a fejét sokáig abba a helyzetbe?
2012. máj. 23. 11:17
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiképzésnél is lekötik. :(
2012. máj. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!