Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha az ember viszonylag jó...

Ha az ember viszonylag jó áron próbál felszerelést eladni, mért próbálnak még egy bőrt lehúzni róla?

Figyelt kérdés
Hirdetek náhány felszerelést, most még csak facebook csoportban, később lovasok-hu-ra is felteszem..De olyan pofátlanul alkudnak az emberek. Mért csinálják ezt? Mért nem képes annak örülni, ha negyedáron, vagy még kevesebbért jut hozzá valamihez?

2012. máj. 15. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre igen egyszerű a válasz ilyen az emberek 90%-a (és akkor lehet hogy keveset írtam ) hogy minél többet , jobbat akar szinte ingyen . Egyszerűen ilyen az emberek természete.
2012. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt tapasztaltam meg mostanában. Volt egy 75 ezer forintos sátram, 2-szer használtam, fele annyiért hirdettem, és még abból is alkudni akartak. Ugyanez tetőbox-al, PS3-al, meg ehhez hasonló cuccokkal amik csak ott álltak és az ég világon semmi hibájuk nem volt még egy apró karcolás sem. Bezzeg amikor én akartam mosógépet venni! 8-ből 1 ember nagy kegyesen engedett 2000 Ft-ot, az összes többi még fel volt háborodva, hogy próbáltam alkudni. Meg jöttek minden hülyeséggel, hogy nem a saját nevében hirdet, meg a gyerekeinek gyűjti a pénzt (az ő magánügye), stb.
2012. máj. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

azért mert rohadt csóró a magyar nép.

és nem elég a kevés még kevesebb kell... gusztustalan pofátlan emberek vannak. Ha valamit meg akarok venni nem alkudok hanem megveszem mert kell és kész

2012. máj. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon kiakadtam rajtuk, mert még ők voltak felháborodva, és én voltam a bunkó.

De amit boltban 5000 fölött kap meg, abból a jó állapotút nem adom 200-Ft-ért...

Mindegy, remélem azért, ha már így összeszedtem, akkor el tudom őket adni előbb-utóbb :)

2012. máj. 15. 19:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Fordítsuk meg a dolgot. Te szeretnél venni valamit, meg van hirdetve egy áron. Ha épp nem állsz túl jól anyagilag, (ez pedig mostanában MINDENKIRE elég jellemző), ráadásul ha nem tudjátok személyesen megoldani a találkát az árra még rámegy egy nagy postaköltség is -> Ne mondd, hogy te nem próbálnál meg alkudni. Mindenkinek érdeke, hogy minél olcsóbban, jobb áron, jó üzletet kössön.

Ha te nem szeretnél engedni az árakból akkor nem engedsz, 1000-ből lehet, hogy csak a 999-edik lesz az, aki nem próbál alkudni, de neked az 1000-ből csak arra az egyre van szükséged, és létrejött az üzlet.


Egyébként én is hirdetek cuccokat, és nagyon nehezen megy el minden, egy lovaglópálcát már majdnem fél éve hirdetek és most volt rá az első komoly jelentkező. Túlkínálati piac van, lehet, hogy ehhez mérten mégsem elég alacsonyak az áraid. Én pofátlanul olcsón adom őket, anno 4000-ért vettem a pálcát, NULLASZOR vettem a kezembe és 1000ft-ért tudom eladni, így is 6 hónap alatt ez az első jelentkező... Sajnos ez van.

2012. máj. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Alkudni lehet. Te a negyedéért adtad el. Nálam tizedárnál kevesebbnek a feléért próbálkoztak. Azért van különbség :)

Én is próbálok alkudni. Ha valamit 48000-ért hirdetnek, akkor beajánlok 45000, pl :)

2012. máj. 15. 19:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Természetesen az alkudás alatt az emberi, egészséges alkudást értettem, nem azt, hogy egy 50.000-es nyerget lealkudjanak 10.000-re. Ha nálad már ilyesmi (hasonló) is előfordul az tényleg nagyon szomorú, de ne hagyd magad! :)
2012. máj. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
dehogy hagyom :)
2012. máj. 15. 19:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatod, hogy valamit drágábban hirdetsz, alkudnak arra, amennyiért most adnád, és azt hiszik, hogy hatalmasat műveltek, hogy alkudtak belőle, és te sem jársz rosszul. Csak találd meg az arany középutat, mert lehet, hogy ha túl drágán hirdeted, nem is jelentkeznek rá.
2012. máj. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!