Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez így jó? többi lent.

Ez így jó? többi lent.

Figyelt kérdés

3 hónapja lovagolok, és már jövő órán nem futószárral leszek.:) Én nagyon örülök ennek.:)

Szerintetek sok ez a 3 hónap? elöbb kellett volna?

vagy kevés?


Ilyenkor mire kell figyelnem amugy? Amikor én irányítom és nem az oktatóm + a futószár !?


2012. máj. 20. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem sok a 3hónap, így lehetőséged volt valamennyire megizmosodni (comb stb.) persze ez a további lovaglással erősödik majd, de már van valami alap.

És persze lehetőséged volt, a szép ülést, ritmust,tempót is elsajátítani, ennyi szerintem kell.

Ha majd szabadon mész, akkor is figyelj az ülésedre mondjuk akkor is mondják ha valami nem jó, de futószáron közelebb vagy azért.

Aztán figyelj a kezedre hogy mindig finoman fogd a szárat, de ne lötyögjön, engedő legyen a kezed, tehát az sem jó ha erősen húzod, ha a ló kicsit előrébb/lejebb tenné a fejét, engedjen a kezed. :)

Persze az is más ka kiakar rántani, azt viszont tartsd meg.

Figyelj a sarkadra hogy le legyen nyomva, figyelj hogy helyeslábra ügess.

Hát sok mindenre kell, de majd belejössz. :)

2012. máj. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a 3 hónap alatt találkoztál mindhárom jármóddal, és biztos az ülésed, vagyis nyerget elengedve kengyel nélkül tudsz könnyű és tanügetni meg vágtázni, akkor nem korai. Ha ezek nem mennek, akkor még futószár. Ne akkor találkozz először a vágtával, amikor valami miatt megugrik alattad a ló, meg az ülésed sem lehet bizonytalan, mert akkor a segítségadásaid is azok lesznek.
2012. máj. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tudok mindent, vágta, tanügestés,könnyűügetés kengyel nélkül.

Meg oda szoktam tenni a kezem ahol a szár "lenne", szóval kéz nélkül is tudok mindent :)

Köszi a válaszokat:)

2012. máj. 20. 18:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg nincs más dolgod, mint igyekezni a helyes segítségadásokra, meg ügyelni, hogy jó lábon ügess, vágtázz. Ne aggódj hamar belejössz.
2012. máj. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!