Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi annak a szervezetnek a...

Electro2012 kérdése:

Mi annak a szervezetnek a neve, amely a nem megfelelően tartott lovakat elszállítja?

Figyelt kérdés
Sima ház melletti telken tartanak 5 lovat, tehenet kecskét, csirkéket az egész udvar egy nagy trágya és szemét domb. Karám nincs, a trágya átfolyik a szomszédokhoz. Úgy értesültem, hogy van olyan szervezet, akinél be lehet ezt jelenteni, ők kijönnek leellenőrzik és kérdés nélkül elszállítják az állatokat. Ezeket a tulajdonos később visszavásárolhatja ha megfelelő körülményeket tud nekik biztosítani.

2012. máj. 25. 06:19
 1/8 anonim ***** válasza:
én erről még soha életemben nem halottam, én amondó vagyok hogy ez a "szervezet" valamiféle menhely. magyarországon nem halottam még ilyenről(sajnos)
2012. máj. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bottyan Equus ki szokott menni ilyen helyre, de szükség van hatósági állatorvosi jelenlétre is, aki megerősíti, hogy rosszak a körülmények. Illetve az ő szakvéleménye szükséges az esetleges elkobzáshoz.
2012. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha az állatok rossz állapotban vannak, akkor elrendelheti a hatósági állatorvos az elkobzást, így menhelyre kerülnek az állatok pl. a fent említett Bottyánhoz. Ha soványak a lovak, akkor írj nekik, küldj fotókat! Ők elintézik a többit, kimennek hatósági állatorvossal, rendőrökkel ha kell, és intézkednek.

Ha amúgy nem soványak, akkor a helyi jegyzőnél lehet bejelentést tenni. A trágya nem megfelelő kezelése ui. birtokháborításnak számít, ha átfolyik a szomszédba, és elviselhetetlenül büdös van. Így legalább a rendes takarításra kötelezhetik őket.

Viszont akitől egyszer elkoboztak állatokat, általában fel is jelentik állatkínzásért, ha itt jogerős ítélet születik, akkor eltiltják az állattartástól, és persze nem is kaphatja vissza az elkobzott állatokat.

2012. máj. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 x) ***** válasza:

Szerintem először az a legmegfelelőbb ha a rendőrséghez fordulsz, lehet tenni feljelentést. De lehet hogy csak arra kötelezhetik hogy takarítsa ki az udvart. Jobb esetben értesítenek valami szervezetet.

És szerintem van ilyen szervezet Magyarországon, mert a szomszéd galambjait is bejelentették (bosszúból) és el is vitték őket.

2012. máj. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyeneket nem tudom ki hazudott neked, vagy lehet álmodtad. Olyan nincs, hogy akármilyen szervezet odamegy és viszi, mivel ehhez jogerős végzés kell, vagypedig az illetékes hatóság járhat el a törvények értelmében, azmeg pláne nonszensz, hogy később pénzért visszaveszik, ilyen nincs.

Az, hogy az udvar piszkos önmagában a jegyző, illetve súlyosabb esetben az ÁNTSZ dolga. Ha az állatok amúgy kajáltatva és itatva vannak, akkor azzal nem fognak törődni.

2012. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az igaz, ha az állatok jó bőrben vannak, akkor nem fogják piszkálni, max ha nincsenek rendben az állatok papírjai. Viszont az átfolyó trágya közegészségügyi probléma, ÁNTSZ, jegyző értesítése ajánlott.
2012. máj. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Antispecista ***** válasza:
Talan rajuk gondoltal: [link]
2012. máj. 29. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg radikális állatvédelem?
2012. júl. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!