Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok tippeket adni? (lent)

Tudnátok tippeket adni? (lent)

Figyelt kérdés
Lovak/lovas edzés fotózásához kérhetek pár tippet? :))
2012. jún. 2. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kérdés más téma körbe való. Amúgy ha leírnád milyen géped van, akkor megkönnyíted a hozzáértőknek a válaszadást.

Én múltkor barátnőm gépével fotóztam, ő állította be a gépet, lényeg az, hogy ugratásnál én is számoltam a vágtaugrásokat, és nagyon jól elcsíptem őket az akadály felett.

2012. jún. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Samsung Pl80 -am van:)
2012. jún. 2. 17:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig pont idevaló kérdés, hiszen sokan vagyunk lovas körökben, akik szeretünk kattintgatni, egyesek igen széleskörű tapasztalattal rendelkezhetnek e téren.


Megnéztem a gépedet, nem egy komoly szerkezet, de gondolom hobbi fényképezgetsz, ahhoz megteszi. :)


Szerintem fényképezés terén nagyon fontos a stílusosság, nagyon sok lovas kép van a világon, és sok már a sablonkép, érdemes ötleteket vinni a dologba. Hátulról fotózod őket, leguggolsz, vagy felállsz valami magaslatra és felülről néhány képet, aztán ha a közelben van fa, akkor esetleg a sa ágai közül kifotózni, stb.

Csak az emberi elme szabhat neki határt.

2012. jún. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Beütöttem Googlebe de nekem egy telót dobott ki, aminek VGA kamerája van, attól meg nem szabad csodát várni. Te ismered a telód, te fotózol vele, de ha igényes képeket szeretnél, akkor fényképező géppel csináld.
2012. jún. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Rajtad múlik, hogy milyen a kép. Ha ilyened van, akkor ezzel kell csinálni (amire kell, arra meg megfelel). Lovat fotózni érdekes dolog. Ahhoz, hogy szépet csinálj, sok türelem kell, mert nem mindegyik ló áll neked fotómodellt, főleg nem, ha a karámban, szabadon fényképezed. Szemből fényképezve figyelj arra, hogy ne egy nagy fejből álljon az egész ló. Teljes képet a ló oldaláról, és nem féloldalról érdemes csinálni. Főként apróhirdetéseknél érdemesebb. Figyelj a lábakra, hogy ilyenkor mind a 4 láb látszódjon, kiemelje a ló szépségét. Vannak gyönyörű lovak, és vannak fotók ugyanarról a lóról, amik szörnyen elcsúfítják a pacit.

Ha a ló fejéről akarsz képet, akkor is figyelj a nyakra. Sok az optikai csalódás. Képet lehet túl hosszúnak, vagy túl rövidnek tűnik a nyaka. A másik dolog, hogy van egy magas pacid, és a képen egy póninak látszik. Legjobb ilyenkor a lovat lentről fényképezni, hogy kiemelje a nagyságát. Ha áll mellett valaki, és teljes képet csinálsz, akkor jobb, ha az illeti picivel hátrébb áll, hogy ne tűnjön mellette kicsinek a ló. Az én lovam 179 cm, és 168 vagyok, és bizony készült rólunk olyan kép, ahol nekem a marja az államig ér. Optikai csalódás. A helyszín szintén lényeges. Lovakat ideálisabb egy egyenes talajú, fákkal, növényekkel borított tájon fényképezni. Tavasszal cseresznyevirgázsákor, vagy most a jázmin bokor előtt kiváló portrékat lehet csinálni. Esetleg, ha parkos a lovarda, akkor ott. Vagy a gyönyörű réteken, napos időben. Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok!

2012. jún. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


utolsó vagyok. ezt még találtam

2012. jún. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, az utolsó,utolsó előtti válasz nagyon sokat segített!
2012. jún. 3. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!