Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hullik a törpehörcsögöm...

Hullik a törpehörcsögöm szőre, tudnátok valamilyen tippeket adni, hogyan növesszük meg neki?

Figyelt kérdés

A barátnőm azt javasolta. hogy szalicilszesszel dörzsöljük meg neki, elvileg attól visszanő (ő mástól hallotta, hogy a kutyájuknál ez bevált).

Félek olyat rácsepegtetni, mert lehet csípni fogja, vagy kisebesedhet neki, szétmarja. :S

2 lány hörcsögöm van amúgy, egy ketrecben vannak, nem verekednek, de az idősebbnek kezdett el hullani a szőre (most lett 1 éves).

Amikor a kisebbik tisztítja a hasát, és a puniját a nagyobbnak, mindig csipog a nagyobbik. Lehet fáj neki, vagy kitépi neki a szőrét?

Nem hinném, hogy vitaminhiányos, hiszen nagyon sok mindent adunk neki, gyümölcsöt, zöldséget, megfelelő magokat.


Mégis mi a tippetek, mit csináljak vele?

Aloeverával már bekentem neki, de nem láttam semmi változást. :/


2011. dec. 8. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne kenjél rá semmit, vidd dokihoz! Lehet hogy rühes vagy valami más betegsége van, de az is lehet, hogy a forgács irritálja és azért hullott ki a szőre.


Ha csippog mikor a másik mosdatja, az szerintem nem azért van, mert bántják egymást, régebben mikor két hörim volt együtt, ők is ezt csinálták. :)


De a hulló szőr miatt mindenképpen vidd el dokihoz! És ami a kutyánál beválik, az nagy valószínűséggel egy törpehörinél nem fog, úgyhogy ne is kísérletezz!

2011. dec. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A hörcsög nem kutya. A barátnőd nem állatorvos. Te sem vagy az. Vidd el a hörit dokihoz, majd ő segít, ez a szakmája.
2011. dec. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 RedHead91 válasza:
A törpehörcsögök átlag élettartama 2, max. 3 év. A hörid idősödik, és ritkul a szőre. De azért vidd el dokihoz, és válts forgácsmárkát, ugyanis sajnos előfordul bizonyos márkáknál hogy tetves az árujuk. Ajánlom az auchan "sűrített" forgácsait, nekem azzal még nem volt negatív tapasztalatom.
2011. dec. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vidd dokihoz, nekem tengerimalacommal volt ugyan ez doki adott egy szérumot, azzal kellett neki kenni, meg forgács helyett szalmába tenni és visszanőtt a szőre!
2011. dec. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szalicils sav???? uram isten. először a barátnőd öntsön magára szalicilsavat....

amugy nekem is volt ilyen valószínűleg gombásodás, canestennel megpróbálhatod, de mindenképpen vidd el orvoshoz.

2011. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
bocsi most olvastam hogy szesz.. de attól még ne önts rá :D
2011. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nekem is ugyan ez volt a hörcsögömnél, felhívtam a dokit, hogy mi a teendő, azt mondta, hogy próbáljam meg, hogy nem forgácsra rakom, hanem egy törölközőre, mert lehet forgácsallergia. és csinálj tömény kamillateát (1 filter 1 decibe), hagyd kihülni és borogasd vele a hörit! nálam nem egész egy hét alatt bevált!
2011. dec. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!