Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Neked mi a lókínzás?

Neked mi a lókínzás?

Figyelt kérdés
Ahány ember, annyiféleképp gondolkodik a lovaglásról, és a lóval való bánásmódról. Vannak, akik szerint a szabadonidomítók is lókínzók, hiszen végül is az sem egy teljesen erőszakmentes lókiképzési forma (aki használja, az tudja, aki nem, az meg éljen csak tovább téveszmében), vagy a csikósok bravúros mutatványai, ami csak a laikusok szemében nevezhető mutatványnak. A magasiskola feladatai, vagy épp a military is nevezhető lókínzásnak, vagy csak egyszerűen a zabla, vagy a vékonyka csomózott kötőfék, vagy épp a feszítő zabla. A sovány ló, ami minden nap munkában van, és már alig húzza a kocsit, nagyon lehangoló látványt nyújt, főleg, ha a gazdája mit sem törődve tovább éhezteti. Az oka lehet az elszegényedés, vagy a rosszakarat. Nem lehet megmondani melyik rosszabb. Vannak laikusok, akiknek maga a lovaglás is lókínzás, és vannak a nagyokosok, akik szerint rajtuk kívül nem létezik jó lovas, és a többi az nyúzza csak a lovat. Vagy, ha egy lovas testesebb, netalán felnőtt, kifejlett nő vagy férfi, és nem 40 kg. a kis tinik az olyat is megkövezik. A kérdésem fenn látható, tehát mit is nevezhetünk lókínzásnak, azaz neked mi a lókínzás?

2012. jún. 4. 19:38
1 2
 11/13 marcipanfelho ***** válasza:

nem így gondoltam ezekre a dolgokat.

az egy dolog h foglalkozol a lovaddal, de a lovak akkor érzik jól magukat ha más lovakkal lehetnek együtt. ha sokáig vannak egyedül akkor lehet h magányosak lesznek hiába foglalkozol vele. és azt se úgy gondoltam h néhány hónapig nincs pénzed állatorvosra ilyesmi, de van aki hagyja h a lova patája a kocsikifutó végéig nőjön meg ilyesmi...

most mindegyik dologba belekérdezhetsz de én láttam mer olyat h valaki a lovát végig hajtotta vágtába olyan terepen ahol nem szabadott volna... és szerintem ez elég nagy baj mert bármelyik pillanatban lábát törheti... :\

és a bántalmazásnál meg nem egy pofonra gondoltam... azért mert nem fejtettem ki mire gondolok nem kell egyből bele kötni. van aki rugdossa a lovát mer nem azt csinálja amit ő akar...

2012. jún. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Igazatok van, csak részletesen kiakartam térni ezekre a dolgokra, mert sokszor ok nélkül kiáltunk farkast, vagy pont ellenkezőleg, már túl későn vesszük észre, hogy erősen súrolják a lókínzás határait.
2012. jún. 25. 08:52
 13/13 marcipanfelho ***** válasza:

hát mindenkinél más határok vannak.

de jobb elővigyázatosnak lenni mint hogy később észrevenni az állat szenvedését :) szerintem

2012. jún. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!