Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyen színt hol keressek?

Ilyen színt hol keressek?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem nem tűnik Rocky Mountainnak..



2012. jún. 11. 12:43
 1/8 Platypus ***** válasza:

[link]


Aszondja a nagykönyv, hogy a szín neve "silver dapple", egyetlenegy gén okozza, és tipikusan ebben a fajtában fordul elő. Én nem ismerek magyar kifejezést erre a színre.

"Silver dilution is inherited as a dominant trait. It is known to occur in Rocky Mountain horses and related breeds, Shetland ponies, Icelandic and Morgan horses."

2012. jún. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Dehogynincs neve : Ezüst. Ismerem, olvastam is már, hogy létezik ilyen szín. :))
2012. jún. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Rocky-nál ez fajta jelleg :)
2012. jún. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az ezüst mire utal? Vagy hogy érted? Amúgy a színe csokoládészínű, és lenszőke sörénnyel és farokkal. :))
2012. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A "dapple" jelentése tarka vagy pettyes, tehát a silver dapple-t szó szerint ezüsttarkának vagy ezüstpettyesnek lehetne fordítani.
2012. jún. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
wow.. :D
2012. jún. 12. 15:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Na hát akkor. :D
2012. jún. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:
Amennyire én látom, a dapple az almás megfelelője. Az almásszürke a dapple grey, az almásderes a dapple roan. Ha már szó szerinti fordítás, akkor az almásezüst a megfelelője. Csak ezt még az életben nem hallottam sehol.
2012. jún. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!