Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyet használnak még valahol?

Ilyet használnak még valahol?

Figyelt kérdés

[link]

Elvileg valami szabály miatt nem úgy van, h állásban már nem lehet lovat tartani? Ezt viszont csak arra használják nem?



2012. jún. 12. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi használunk. Amúgy nem csak állásban lehet használni, hanem nyergelő helynél is ki lehet alakítani ilyen golyós kikötőt, legalább nincs azzal probléma, hogy a ló szabaduló művészt játszik :)
2012. jún. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az mondjuk elég jó ötlet :)

(nálunk a bértartásban farúd van, és ahhoz kötjük a vezetőszárat, de a fix kötél kicsit egyszerűbb lenne)

2012. jún. 12. 11:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, patamosóban nyergelésnél praktikus a "golyós kikötő". (nem tudom, mi az igazi neve)
2012. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont az a lényege, hogy nem fix a kötél. Ott a kikötőhely, azon van egy karika, amihez kikötnéd a lovat, de helyette egy kb feleakkora kötél van áthúzva rajta, mint a vezető szár, és annak a végén van ez a golyó. A ló nem tud elmenni, de ki sincs úgy fixen kötve.

Nálunk ilyen van, és szerintem praktikus.

2012. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a fixet úgy értettem, h egy helyben van, a vízszintes kikötőn. azt értem h fel-le mozoghat. Csak rosszul írtam :)
2012. jún. 12. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!