Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valahol azt olvastam, hogy a...

Valahol azt olvastam, hogy a mexikói kantár árt a lovaknak. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 19. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem árt, sőt, fokozottabb megterhelésnél, tehát huzamosabb idejű vágtánál, versenyen, díjugartásnál, militarynál, stb. kifejezetten jó, mert úgy van kialakítva hogy az orrszíj nem akadályozza a légzést, nem szorítja le semennyire, így az orrlyuk kellően tud tágulni és összehúzódni levegővételkor, szuszogáskor.
2012. ápr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam, én is mexikóit használok, nem értem az illető miért írta, hogy árt neki...Az ember már nem igazán tudja mit hihet el..:)
2012. ápr. 19. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam, de azt, hogy a lovaknak sokszor kidörzsöli az állát, vagy esetleg felsebzi... Nem tudom, hogy mennyire igaz, ha nem így van, javítsatok ki! ;)
2012. ápr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha úgy van meghúzva és nincs rendeltetésszerűen használva akkor bármelyik kantár fel tudja törni.


Mexikói kantár:

[link]


Hannoveri kantár:

[link]


Angol kantár kisorzóval:

[link]


Mindenhol van szíj az áll alatt :)

2012. ápr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fb-on? :D

Én is olvastam.. azt is mondta hogy gén módosított az albinó színű ló x'D

2012. ápr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!