Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel hizlalhatnám fel?

Mivel hizlalhatnám fel?

Figyelt kérdés
A lovam nagyon lefogyott a télen mert én hülye nem vettem észre, hogy a foga túlnőtt és már szinte semmit sem eszik. A téli szőrétől nem igazán látszott a változás. Akkor vettem észre amikor levedlette a téli szőrét és a medencéje mind ki volt a bordái pedig az összes kidomborodott. Nagyon szidtam magamat. Azóta több kukoricát kap mint a többi de nem igazán akar hízni. Mit lehetne még neki adni?

2012. jún. 17. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Féreghajtó, de megnézetném dokival is.

Lucerna, kukorica, legelő.

De hogy nem vetted észre mondjuk ápolás közben pl.? o.O

2012. jún. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem vettem észre. Egyszerűen olyan vastag volt a bundája, hogy nem látszott. Te se vetted volna észre ide nézz így nézett ki télen amikor már állítólag baja volt a fogának:

[link]

2012. jún. 17. 09:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Fogreszelés megvolt? Féreghajtás? Először az egészségügyi okokat kell kiszűrni.

Nyárra NE adj neki kukoricát, mert ha ráülsz, vagy befogod, 10-15 perc múlva tiszta víz meg hab lesz. Inkább vegyél lótápot neki, ismim a Bázist kifejezetten "hízótápnak" hívta, mi is azzal etetünk a zab mellé.

Egy etetésre egy fándlival adj neki + annyi zab, amennyi a munkájához szükséges. Rendszeres etetés mellett 2-3 hét múlva már látszik a különbség.

2012. jún. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyönyörű,okosfejű lovad van! És tényleg nem látszik ezen a képen ,hogy vékony lenne.Jó vastag téli szőre lehetett!!
2012. jún. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a fogproblémát megoldottad, akkor a legjobb módszer, ha kicsapod a legelőre egész napra v éjszakára mondjuk 2 hétig. De ha eddig nem volt legelőn, akkor csak fokozatosan. Kicsivel több abrak is mehet, de csak ha dolgozol is vele, az önmagában nem nagyon segít. Kukorica helyett inkább a zöldet ajánlom, az bármilyen lovat gyönyörűen helyrehoz!
2012. jún. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Meg volt a fogreszelés, féreg hajtva is rendszeresen van.

Értem, köszönöm a tippeket. :) Igen szerintem is nagyon okos fejű kis lovacska. :)

2012. jún. 17. 11:54
 7/9 anonim ***** válasza:
minél több zöldet kapjon, a kukorica, árpa csak módjával, mert nagyon "izzasztó2 hatásuk van. zabot csak a munkánal megfelelő mennyiséget kapjon, mert attól meg túl energikus lesz, nem hízni fog
2012. jún. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az se ártana neki. :) Értem. Kap egy taliga füvet jó púposra megrakva minden nap egyszer. Plusz én még kiviszem egy 10-20 percet legelni. A kukorica adagját levisszük ez így jó?
2012. jún. 18. 14:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Kukorica helyett kapjon lótápot.
2012. jún. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!