Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel hízlalhatnám kicsit,...

Mivel hízlalhatnám kicsit, egészségesen, a kutyát?

Figyelt kérdés

Acanat kap, többet is kicsivel az előírtnál, de annál többet nem eszik meg, ott hagyja a tálban. De elég soványka, szerintem ilyen az alkata( keverék) de már unom, hogy anyám ezzel piszkál állandóan( hogy éheztetem a kutyát mert csak azt a "száraz szart" adom neki. Volt, hogy főztem neki husit, ette, de nem hízott tőle és elkezdett akkoriban válogatni is, végül mégkevesebbet evett mint most. Amúgy nagyon aktiv kutya, sokat vagyunk kint vele, rengeteget szaladgál, szerintem azért nem hízik. Ja és természetesen féreghajtózva van. Az orvos nem mondta soha, hogy sovány lenne, de nekem is csak most tűnt fel, hogy lenyirattam a bundáját.

Mivel hízlalhatnám fel, ami nem árt neki? Kell-e egyáltalán vagy hagyjam? A bordái azért nem állnak ki, csak vékonyka.


2011. jún. 25. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Fú, szerintem a kettőt nem lehet együtt. Vagy hízlalod (valami hízlaló, de egészségtelen étellel) vagy pedig továbbra is kapja az egészséges kaját. Egy kutya nem akkor számít jóltápláltnak, ha kövér, hanem ha egészséges, tápanyagdús ételt kap, amitől van elég energiája mozogni, szaladgálni, játszani...stb. :-)


Ha mindenképpen hízlalni akarnád, akkor egy nagyon jó étvágyú kutyánál az adag növelése, vagy az etetések számának a növelése segítene ebben, de ha olyan a kutyád (mint írtad is), akinek átlagos az étvágya, akkor ennyi, el kell fogadni, hogy akkora a kutya, amekkora. Szerintem egyébként a mozgás miatt lehet soványabb annál, mint amilyen alakot ti szeretnétek neki, de ez is azt jelzi, hogy jó minőségü ételt kap és meg van a megfelelő napi energiaszint, ezért szeret a kutya mozogni sokat.

2011. jún. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben jártam, mígnem 4 hónapnyi hízlalás után sikerült rárimánkodni a kutyámra 2 kilót :))


Nálunk azóta vegyesen eszik házikosztot és tápot (CHUDLEYS). Hetente kap tojást is, illetve sok tejterméket (joghurt, kefír, tejföl) illetve száraz kenyeret ropogtatni.


Nálunk egyáltalán nem vált be a többszöri etetés, és nem az adagot növeltük, hanem a minőségét próbáltuk felturbózni.

Sikerült.

Ma 28 kg, egyébként labrador, színizom, de már nem állnak ki a bordái.


Előzmény:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1052112-mivel..

2011. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!