Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel érveljek? Hogy győzem...

Mivel érveljek? Hogy győzem meg őket? Nagyon szeretnék egy saját lovat!

Figyelt kérdés
A barátnőméknek vannak szarvasmarhái és neki van egy lova. Kitaláltuk hogy náluk tartanánk a lovamat és ők etetnék cserébe ingyen bérelhetnék a földünket amin növényt termesztenek!Hogy győzem meg a szüleimet?

2012. jún. 20. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
És a szüleid megendednék, hogy béreljék a földjüket? Lovagolsz? Tudod gondozni a lovakat? :)
2012. jún. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Menj el dolgozni és fizesd ki. Szóval a ló nem odáig tart, hogy van helye és kajákja. Ott van az állatdoki, kovács stb. Mindemelett él 25 évig. Ennyi idő alatt te továbbtanulsz, feltehetőleg lesz barátod, akkor kocsi kéne, akkor ház kéne és így tovább. Akkor mi lesz a lóval? Ez egy iszonyű nagy felelősség, továbbá hosszútávú elkötelezettség és jól át kell gondolni. Az, hogy gyerekként szeretnél egy lovat nem jelenti azt, hogy meg is engedheted magadnak. Egyébként több száz ilyen kérdés volt már, és mindíg el lett mondva ugyanez. Nem azért nem engedik a szüleid, mert szivatni akarnak...
2012. jún. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mondd azt, hogy megtanulsz helyesen írni, ha vesznek neked lovat.


Egyébként ez az egész dolog nem így működik. Egyrészt egy ló tartása hihetetlenül költséges, és ezzel gondolom a szüleid tisztában vannak.

Másrészről, a lovak tartásához és gondozásához rengeteg tapasztalat és elhivatottság kell, amiben nem vagyok biztos, hogy neked van. Például nem tudom, felismernél-e egy kólikát, vagy egy teszem azt, ünnepi betegséget.

A másik, hogy ez esetben - mivel nálatok tartanátok - el lehet felejteni a hosszú nyaralásokat és a többit, mert a lovat etetni, almolni kell, ügyelni kell rá, és nem utolsósorban minden nap mozgatni. Nem azért, én bértartásban tartom a lovam, és legutóbb 2 éve voltam egy hétig nyaralni, mert meg tudtam oldani a mozgatását, de most már a Balatonra nem jutok le egy összefüggő három napra. Azért érdemes elgondolkozni, hogy mennyire gondolod komolyan a lovazást.

Szóval ha lovagolni szeretnél, menj el egy lovardába, de ha a szüleid nem tudják finanszírozni a lótartást és nincs elég tapasztalatotok, akkor hiába győzködöd őket.

2012. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 x) ***** válasza:

Hány éves vagy egyáltalán? Nekünk lovas embereknek, akik közel állunk a lovakhoz elég sajnálatos látni, hogy nap mint nap föltesznek ilyen kérdéseket. És ha majd középiskolába, egyetemre mész és rájössz hogy nem a lovak érdekelnek, hanem valami mással szeretnél foglalkozni? Ha majd külföldön kell tanulnod, dolgoznod akkor mi lesz a lóval? Ki fogja gondozni? Egy ló nem annyi hogy megeteted meg szeretgeted meg "jajj édes kisbogaram." Egy lovat hetente 2szer-3szor lovagolni kell, le kell csutakolni, és ahogy egy régi kedves ismerősöm mondta mindig: a talicskát ki kell tolni -20 fokban is.

Ha ezeket nem akarod csinálni akkor nem érdemelsz meg egy lovat. Persze, könnyen hiheted hogy egy ló nem nagy cucc, de ha majd a fejedre nő és kivezetni sem tudod az istállóból akkor mihez kezdesz? Pakoltathatod föl egy utánfutóra és elvitetheted vágóhídra.

Lovagolni tudsz egyáltalán?

Ha majd naponta 5-6 órát kell tanulnod, fél 5kor kelni, és este még bulizni is akarsz akkor mit kezdesz a lóval?

Azért mondjuk ezeket mert mi tudjuk mivel jár egy ló, x évet lehúztunk kemény lovas munkával, tudjuk mennyire elege van néha az embernek belőle. Neked is és a lónak is a legjobbat szeretnénk, ahogy a szüleid is. Ők is tudják hogy még rengeteg időd van eldönteni hogy felnőtt korodban is lovakkal akarsz-e foglalkozni, mert ha 16-17 évesen rájönnél, hogy már nem akarsz lovazni, az senkinek sem lenne jó.

A legtöbb tizenéves lány megőrülne egy saját lóért, aztán amikor lesz barátja, bulizni jár és kinyílik a szeme sok egyéb dologra is, akkor rájön, hogy nem érdekli már a lova. Tudom, mert velem is majdnem ez történt mikor egyetemre jártam. Szerencsére nekem volt aki gondozza a lovamat, aki értett is hozzá és volt kellő ideje rá. Szóval várj még azzal a lóval pár évet.

2012. jún. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most ahogy olvasgattam .. Én egyáltalán nem vagyok az a bulizós, visszahúzódó vagyok, minden nap a szobámban ülök, tanulok, vagy tévézek. Mégsincs lovam, pedig lenne időm rá! 3 Hónappal ezelőtt gondolkoztam azon, hogy miért mondják nekem, hogy megunom stb stb.. De rájöttem! Végig gondoltam az egészet. Most 13 vagyok, megkapom a lovam, jön a 7. osztály, rengeteget kell tanulnom, szakkörökre járok, a suli után az időm nagy része a szakkörökre és a tanulâsra megy el! Ezek mellett max. 2 órám lenne NAPONTA a szerencsétlen lovamra! Aztán elmennék gimibe, +tanulás, érettségi, a bálok, aztán fősuli/egyetem! Hova a f*ancba rakom a lovam? Vágóhíd? Eladom? Aztán a lovam él egy 25 évig minimum, és a fél életemben ott lesz! -na ez az, ami miatt lemondtam a lóvásárlásról. Ezzel ellentétben imâdom a lovakat, lovagolok, és tervezem a lóvásárlást későbbre!
2012. jún. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!