Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Szerintetek egy...

Lovasok! Szerintetek egy lovas átlagosan hány év után lesz elég tapasztalt ahhoz, hogy saját lova legyen?

Figyelt kérdés
2012. máj. 5. 11:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
46%
Sokmindentől függ.. Szerintem kb. egy év után érdemes, de az minimum heti egy lovaglást feltételez. Meg először érdemes felestartásban gondolkodni, aztán saját lóban. De van aki kezdőként belecsap, és vesz lovat, ha rendesen jár vele edzőhöz, és odafigyel, tanul másoktól, az is jó lehet. Persze, ha olyan helyre kerül, ahol szívesen, és szakszerűen segítenek.
2012. máj. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

Heti egy alkalommal egy év az édeskevés, az semmi... Tapasztalatból mondom, kezdetben én is heti 1 alkalommal jártam (több mint egy évig), és a mai tudásomhoz mérten az tényleg semmi nem volt, életveszélyes lett volna a ló és az én számomra is...

Egy év úgy, hogy heti 3-4 alkalommal kint van az illető a lovak között, nem csak lovagol, hanem részt vesz a lovak körüli teendőkben is.

2 év heti 2-3 alkalommal, ugyanilyen feltételek mellett.

És ESETLEG 3 év heti 1 lovaglással...

2012. máj. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon emberfüggő a dolog, van aki sose lesz elég jó, hogy lova legyen, akármennyit is jár. Valakinek meg tényleg elég a heti egy alkalom. Ha bértartásban fogja tartani, ott úgyis segítenek neki, én is így voltam. Elég tapasztalatlan voltam amikor megvettem a saját lovamat, aztán pár év alatt a lovardában belejöttem, most már itthon tartom őket.
2012. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :] Szóval egy lovasnak mit kell tudni a lovak koruli tevékenységekről? Próbáratehettek engem! :D Még nem szeretnék saját lovat. Ha megbetegszik, hopp fél milla és nem úgy van hogy bocs majd később kifizetem.. És beleőrülnék, ha miattam meghalna a lovam! Persze minden álmom szó szetint egy ló, de nagyon macerás a tartása.
2012. máj. 5. 18:20
 5/21 anonim ***** válasza:
57%

Rengeteg embert tanítottam már, és azt kell mondanom, hogy van, aki szinte első alkalommal olyan szinten együtt van a lóval, mint mások évek után sem. Ahhoz, hogy ezt a kérdést meg lehessen válaszolni, tudni kéne, mekkora az érzéked hozzá. A lótartás nem olyan nagy macera, nekem 4 van itthon... Oda kell figyelni a takarmányozásra, a patákra, és szeretni kell őket. Ha bármit tapasztalsz, ami eltér a normálistól, akkor kérhetsz segítséget, később pedig tudni fogod, mi a teendő. Ne aggódj, olyan nem nagyon van hogy egy ló csak úgy "meghal"!


Azt mondod próbára tehetünk. Ami nálunk előfordult 2 hete és orvos nélkül simán megoldottuk pl.: az egyik magyar félvér lovam lefeküdt a legelőn, és nem volt hajlandó fölkelni. Annyit még súgok, hogy meghallgattam a bélműködését, és gyakorlatilag teljesen leállt neki. Diagnózis, teendők? :-)

2012. máj. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
A lótartás nagy macera, az meg , hogy megoldódik állatorvos nélkül egy eset (komoly) nagyon ritka és nagy szerencse kell hozzá. Amint tudod kezelni a lovat, ami nem csak abból áll , hogy tudsz lovagolni hanem az általános dolgokból. Nem mondom , hogy tanulj meg patkolni meg értsél az orvosláshoz ,mert ezek külön szakmák és külön feladatkörbe tartoznak (azért hasznos lehet ha tudsz valamit ) de azért alap dolgokkal legyél tisztába. Pl ilyen szemkiszúrós eseteket mint pl lábbeszűrődés, sántaság, kólika , paták állapota (körmölés) stb fel kell tudni magunknak is ismerni.Ez töredéke az alap dolgoknak de ahoz , hogy ezeket meglássa valaki évek kellenek és megfelelő szakmai háttér segítség. Jönnek itt sokszor azzal , hogy nem az év számít xd Ja persze, mondjuk egy 20 év tapasztalattal rendelkező ember tudását nem lehet lekörözni 1-2 év tudással még akkor sem ha maga a Ludger Berbaum a mentorod.Kb olyan 5-6 év után már észre lehet venni bizonyos dolgokat, de ez még nem a csúcs mert tanulni mindig lehet újat a lovaknál. Ha van megfelelő szakember aki segít/tanít téged jelezni fogja mikor éri el ezt a szintet a tudásod.
2012. máj. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
63%-Os, valami egyéb tünetek? Lehet akár hogy kólika? Vagy mérgezõ növény, esetleg korpa után rosszul lett?
2012. máj. 5. 20:07
 8/21 A kérdező kommentje:
Ilyenkor nem szabad hagyni fetrengeni a lovat. De lehet bélcsavarodás is......?
2012. máj. 5. 20:12
 9/21 A kérdező kommentje:
Na és persze sokat kell sétáltatni, nem szabad hagyni fetrengeni, csak vizet kell, hogy kapjon. Enni nem! Volt már ilyen eset! :/
2012. máj. 5. 20:15
 10/21 A kérdező kommentje:
Különben megcsavarodik a bele.
2012. máj. 5. 20:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!