Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez még ideális lenne?

Ez még ideális lenne?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék lovagolni járni, ma voltam egy lovardában is, sikeresen elintéztem mindent, de van egy olyan kis "gondom", hogy nem vagyok a legvékonyabb. (175 cm és 85 kg). Azt mondták, hogy nyugodtan lovagolhatok, nem lesz baja a lónak. Szerintetek is így van? Nem fog megszakadni alattam?

Kérlek normális válaszokat írjatok!

Előre is köszi! :)


2012. jún. 26. 23:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egy jó kondiban lévő, egészséges ló simán elfutkosik 90 kg-mal is(én legalábbis úgy tudom 90 kg-ig nyugodtan bárki felülhet, de lehet több is). Téged biztosan el fog bírni.
2012. jún. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Huh, remélem. :)

Köszönöm szépen!

2012. jún. 26. 23:16
 3/15 anonim ***** válasza:
Én pedig úgy tudom, hogy egy jó kondiban lévő, izmolt, erős lóra is maximum 80 kilóig érdemes felülni... Ezekben a lovardákban pedig nem ez a jellemző, persze, hogy azt fogják neked mondani, hogy nyugodtan lovagolj mert őket csak a pénz érdekli, semmi más... 85 kilóval én inkább keresnék egy olyan tanyát, ahol van lehetőségem hidegvérűn, de legalább sodrott lovon lovagolni...
2012. jún. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Én 45 kiló vagyok :D engem meg sem érez.xd
2012. jún. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Na szóval, az az igazság, hogy általában tényleg 80 kg a súlyhatár, DE... nem a súlyon van a hangsúly, hanem a stíluson! Rossz lovaglással sokkal többet lehet ártani, mint a súllyal. Szülés után 95 kg voltam, és lovagoltam. Amúgy meg 55-58 kg vagyok átlagban és 168 cm magas. A lovaglás remek önbizalom növelő, stresszoldó, és jó kis sport is. Lefogyni nem fogsz tőle, de nem is árt, hacsak le nem esel, vagy valami.. Járj el lovagolni, hiszen közben is lefogyhatsz, ha annyira akarsz. Amúgy diétát is tudok ajánlani, ahol nem kell koplalni, hanem az egészségedre helyezi a hangsúlyt.
2012. jún. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Régen a csatában sem 45 kg-os PÁNCÉLOS férfiak ültek ! :)
2012. jún. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én már elég régóta lovazok kisebb-nagyobb megszakításokkal :) (most lesz egy éve, hogy 4 év kihagyás után újrakezdtem...) soha nem voltam egy nádszál sajnos, most a 172 cm-hez 82 kg vagyok. Szerintem egy nagyobb lovacskával simán lovagolhatsz!!
2012. jún. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha jó a mozgáskoordinációd, akkor simán. Több lovardában is van erősebb testalkatú ló, azok boldogan visznek, de ha ügyes vagy, akkor felesleges hidegvérű, a tehnikán van a hangsúly. (én 70 kg vagyok, telivért lovaglok, mondjuk már több mint 10 éve lovazok, így kezdőnek nem mondanám magam)
2012. jún. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem egy arabon de egy erősebb lovon el lovagolgathatsz simán!

Én 45kg-omat meg sem érzi.. :D

2012. jún. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha tényleg csak 80 kg amire azt mondják, hogy nyugodtan, akkor sincs semmi baj, mert az az 5 kiló nem sok, ráadásul ha rendszeresen és keményen lovagolsz akkor hamar lemegy rólad. Főleg ha még rásegítesz egy kicsit. Bár szerintem nem kell.
2012. jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!