Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen a ló számára ideális...

Milyen a ló számára ideális nyereg?

Figyelt kérdés
Univerzális nyeregről van szó. 18-as méretben vettem, és szerintem jó is, de mindenhol azt hallom, hogy egy nyereg max. 2 lóra ha jó. De hát az univerzális nyergekből nincs túl nagy választék. És a méreten kívül mind majdnem egyforma. Vagyis ahol én vettem, ott univerzális nyeregből csak egyfajta volt. Esetleg kipárnázással lehet megoldani, ha nem fekszik neki.
2011. nov. 7. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Rögtön tisztázzuk a 18as méret az ülőfelület mérete, semmit nem mond el arról a részről, ami a lóhoz illeszkedik. arra nem is szokás méretet megadni, mert fölösleges, úgyis minden ló háta más, kizárólag felpróbálva lehet megnézni az illeszkedést.

Az ideális nyereg pedig az, amit a ló hátára méreteznek ÉS rendszeresen utánaigazítanak. Így lesz neki ugye kényelmes. alternatíva lehet a távlovas nyereg, melyet magad is könnyen tömhetsz, bár ez értelemszerűen nem használható minden lovagló szakágban.

Kipárnázással lehet segíteni, de csak bizonyos határok között! Tehát ha az a nyereg pl alacsony marú lóra van, akkor akárhogy párnázod, a magas marra nem lesz jó.

2011. nov. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a 18-as nyereg az ülőfelületre vonatkozik.
2011. nov. 7. 12:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha magas a lovad marja, akkor magas markamrás nyerget vegyél, ha alacsony, akkor pedig mindenképp olyat keress.

Egyébmást nem nagyon tudsz tenni, csak tényleg lóra csináltatni, az pedig hihetetlenül drága... Nekünk 1 nyergünk van, közepes, normális markamrával, eddig egyik nyereg alá került lovanknál sem volt gond. :) Ha magasabb a paci marja, jobban alápárnázod, marvédőt használsz, stb, ha alacsonyabb, elég egy szimpla alátét.

Mellesleg, ha használtan veszed, akkor jobb írásban megállapodni, hogyha a lóra próbálás után nem lesz jó, akkor pénzestül mindenestül visszaváltja, mondjuk egy héten belül. Ha lovasboltban veszed, 3 munkanapon belül kötelesek visszaváltani, feltéve, ha megvan a nyugta.

2011. nov. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg lovaglás után, hogy nincs-e nyoma törésnek, érzékenységnek a lovon. Ha nincs, akkor alighanem rendben van a nyereg. Ha a markamra megfelelő a lovadra - legalább 1-2 ujjad befér, miután fölnyergelted - akkor valószínűleg a többivel nem lesz gond.

A nyeregalátét legyen mindig tiszta, gyűrődésmentes és helyesen felrakott, akkor nem lesz baj.

2011. nov. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs törés rajta, és a lovamnak nem olyan magas a marja.
2011. nov. 7. 14:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csak annyi a dolgod, hogy az első új nyeregben lovaglások alkalmával, leszerszámozás után ellenőrzöd a marját.
2011. nov. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még a lóra csináltatott nyereg sem tökéletes, mert ő is állandóan változik, van amikor izmosabb, van amikor kerekebb, van amikor soványabb. Barátnőm is csináltatott nyerget drága pénzért, kicsit változott a ló formája és máris törte.

Talán a legideálisabb a váz nélküli nyereg.

2011. nov. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!