Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Még várjak a lóvásárlással?

Még várjak a lóvásárlással?

Figyelt kérdés

Kb fél éve lovagolok.

Az életem a LÓ. Nélkülük semmi lennék.

14 éves vagyok, lány.

Meddig várjak a lóvásárlással? Még körülbelül 1 év? vagy több, vagy kevesebb? Például ez év decemberjében? Vagy ez túl korai?

Nagy álmom válna valóra :D


normális válaszokat.


2012. jún. 27. 00:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
29%
S mégis miből akarsz lovat vásárolni 14 évesen? Te gyerekként még nem értheted, de az élet hosszú, a ló is sokáig él, mi lesz vele 2-4-10-20 év múlva? Lehet, hogy akkor is akarsz és fogsz is tudni gondoskodni róla, de lehet hogy már nem fog érdekelni vagy nem is tudnál már rá költeni. A szerelemmel is van így az ember, először minden szép és minden jó, aztán jön a fekete leves.
2012. jún. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
azt hogy miből akarok, az maradjon az én dolgom. És én tudom hogy soha nem fogom abbahagyni a lovazást. De ha mégis, akkor el lehet adni.
2012. jún. 27. 00:21
 3/23 anonim válasza:
58%

Szerintem várj addig, amíg te magad megkeresed rá a pénzt. És akkor 10x meggondolod, hogy mire költsd a pénzed. A ló egyrészt, sokba kerül, másrészt a fenntartása is sokba kerül. Istállót bérelni havonta, aztán azt, hogy valaki mindig etesse. Rengeteg pénz.


A másik az, hogy kiskoromban én is akartam egy pacit. Aztán az egyik vemhes szukától másfél hónapig lebénultam, ideggyulladásom és bevérzésem lett. Egy életre elment a kedvem az egésztől. Majd ha komoly sérülést szenvedsz, mint én, hogy kövekre ráesek a vágtázó lóról, és nem megy el a kedved egy életre, és megkeresed rá a pénzt. Akkor nyugodtan.

2012. jún. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm.

Estem már lórol :D vágta közben, bele a vízbe. Meg bakolt alattam meg ilyenek :)

2012. jún. 27. 00:24
 5/23 anonim válasza:
De olyan lovas balesetre gondolok, aminek súlyos következményei lehetnek. Nekem fél év volt, mire normálisan tudtam járni. Előtte 2 hónapot kórházban voltam.
2012. jún. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
24%

Anyuci/apuci pénzét minden gyerek könnyen költi, kicsi korban papagáj, mobiltelcsi, cica aztán számítógép, paci, autó - aztán végülis minden megdöglik/megy a kukába a nemtörődömgség miatt. Hidd el, nem te vagy az egyetlen kislány aki 14 évesen lovat akart magának, de a 80%-uk 1-2 éven belül otthagyja a lovat a csudába, mert már nem érdekli.


"És én tudom hogy soha nem fogom abbahagyni a lovazást."

Jah, mindenki ezt mondja.

2012. jún. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Gondolom nem egyedül fogod eldönteni, ha a szüleiddel megtehetitek akkor hajrá :) de én még mindenképp várnék minimum egy évet. Nem azért hogy komoly balesetre is sor kerüljön hanem hogy több tapasztalatot szerezz mindenről a lovakkal kapcsolatban :) Egyébkénk így ha időt mondasz nehéz megállapítani mennyire jól lovagolsz és nem csak ez kell ahhoz hogy jól bánj egy lóval (gondolom tapasztaltad milyen összetettek) Ha ahol lovagolsz van lehetőséged arra hogy bemenj a karámba, vagy csutakold őket akkor az is nagyon hasznos, az első lónak pedig mindenképp idősebb, könnyebben irányítható lovat válassz, a kiválasztásához pedig kérd szakértő segítségét (próbálja ki stb, illetve ha meg van a kiszemelt paci akkor is érdemes előtte egy állatorvosnak megnéznie) annyit még hozzátennék hogy azért is érdemes várni mert ha hirtelen nagyot nősz lehet hogy a most kiválasztott lovat kinövöd (bár már nem hiszem hogy olyan rohamosan nőhetnél) Remélem sikerül elérned, ha lesz lovad azt nem fogod megunni (mint az aranyhalat szokták)igazi társsá válik.


Az ideggyulladást elszenvedő illetőnek üzenem: a ló nőstényét kancának és nem szukának nevezik, felelőtlenül ültél lóra ha nem tudtad azt hogy ha valami történik akkor a lovas a hibás sohasem a ló, egy menekülő állattól ne várd hogy akkor legyen nyugodt amikor te akarod, neked kell figyelned az ő rezdüléseit és aszerint kezelned a helyzetet. Sajnálom hogy többségében olyan válaszokat kaptál hogy úgyis megunod őket, nem kell apuci anyuci pénzét költeni... Én azt mondom hogy élvezd ki ha megtehetitek (én is megtenném) ők pedig ne irigykedjenek. :)

2012. jún. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, várj még egy kicsit. E. Addig is tanulj sokat róluk, járj ki sűrűbben lovagolni, hiszen az nem olcsóbb, mint a lótartás. A szüleiddel meg beszéld meg, hogy idővel szeretnél sajátot.
2012. jún. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%

"Sajnálom hogy többségében olyan válaszokat kaptál hogy úgyis megunod őket, nem kell apuci anyuci pénzét költeni... Én azt mondom hogy élvezd ki ha megtehetitek (én is megtenném) ők pedig ne irigykedjenek. :)"


Persze, hogy ezt mondják, hiszen legtöbbje irigy, undok dög, akit minden idegesít, mert baj van az idegeivel. Valószínűleg az ilyennek nincs saját lova, vagy ha van is, azt sulykolja, amit a többitől hall, vagyis, hogy ne vegyél lovat, mert te vagy a legrosszabb ember a világon. Undok banda az egész! Saját véleményük nincs, csak amit hallanak másoktól, de, hogy a dolgok mögé nézzenek, és mindkét felet meghallgassák, azt soha! Beképzeltek, akik magukat önkéntes kiskirályoknak képzelik! Kb. ennyi!

2012. jún. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
Aki beszòlt nekem: A hátam mögött elővette az ostort a csávò akivel lovagoltam. Ennek hatására vadult meg. Kezelhetetlenné vált. Képzeld el van olyan, hogy akár milyen felkészült vagy, megtörténik a baj. Pl.: kisfiù esete a középkori lovagi tornán. Ketten harcoltak karddal. 1000x begyakorolták. Mégis pont akkor dobta le a szegèny srácot ùgy, hogy nem kelt fel. Nem csak tőlem függ. Mint te mondtad összetett jòszág, 1001 dolog megzavarhatja.
2012. jún. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!